Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Balkhan, Galatasaray Espor’un kendisine ödeme yapmadığını açıkladı

Balkhan, Galatasaray Espor’un kendisine ödeme yapmadığını açıkladı

Sezon sonunda Galatasaray Esports’tan ayrılan ormancı Balkhan, Twitter üzerinden bir açıklama yaparak organizasyonun kendisine ödeme yapmadığını duyurdu.

Bir tweetlonger yayınlayan oyuncu şu sözleri kullandı:

“Galatasaray’ı suçlamak gibi bir niyetim olmadığını söylemek istiyorum. Mayıs ayında takıma transfer olduktan sonra ilk ödememi playofflardan iki gün önce, 14 Ağustos’ta aldım. Tüm takım üyeleri, ben de dahil, o zamana kadar herhangi bir ödeme almamıştı. Bu durum hem scrimleri hem de ligdeki karşılaşmalarımızı etkiledi. Ödeme günlerim 30 Haziran, 30 Temmuz, 15 Ağustos ve 15 Eylül’dü. Kontratım 18 Eylül’de bitti. Organizasyon hem beni hem de ajansımın iletişim çabalarını görmezden geldi. Diğer oyuncular da ödeme almıyor. Bunu yazmam yanlış mı? Artık sabırlı olamıyorum. Kore’ye dönene kadar, hatta Türkiye’deyken bile yalan söylediler.

İletişim kurmayı reddettiler. Bunu artık saklayamıyorum çünkü günlük hayatımı etkiliyor. Türkiye hakkında sayısız dedikodu bulunuyor. Bunun başıma geleceğini bilmiyordum. Belki de artık Türkiye’ye hiçbir zaman geri dönmem.”

Başarılı orman oyuncusunun bu paylaşımı birçok profesyonel oyuncunun da dikkatini çekti. Belirtmek gerekir ki bu Galatasaray Esports’un ödeme konusundaki ilk hatası değil. Daha önce takım forması giyen Hioss da benzer bir durumda kaldığını ve organizasyonun kendisine hala ödeme yapmadığını duyurmuştu.

Tüm bunların ardından GS Esports’tan herhangi bir açıklama yapılmadı.