Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rekkles: “Mekanik bir oyuncudan ziyade her zaman zeki bir oyuncuydum!”

Rekkles: “Mekanik bir oyuncudan ziyade her zaman zeki bir oyuncuydum!”

Finale bir gün kala Fnatic oyuncuları Güney Kore basını ile bir araya geldi ve basın mensuplarının final hakkındaki sorularını yanıtladı. Sorulan sorulara ve oyuncuların verdiği cevaplara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Soru: Worlds’te şuanki meta üst koridor ve orta koridor civarında. Bu sizi rahatlatıyor mu yoksa üstünüze daha çok baskı mı oluşturuyor?

Caps: Dövüşçü şampiyonlar şuan güçlü durumda olduğu için daha çok seçiliyorlar. Ama hiçbir şekilde herhangi bir baskı hissetmiyorum. Her zaman olduğu gibi koridoru kazanmak yine sadece bana bağlı. Genelde takım olarak daha iyi oynuyoruz. Orta koridorda ben kötü oynasam bile takımım iyi oynuyor.

Soru: Caps, Rookie’ye karşı oynamak istediğini söyledin. Sana göre ona karşı güçlü ve zayıf yanların neler?

Caps: Rookie’nin gücü güçlü koridor aşamasından geliyor. Koridorda öne geçiyor ve kartopuna bağlıyor. Ama bu aynı zamanda onun zayıf noktası. Eğer koridoru kazanamazsa oyunun geç aşamalarında çok da iyi oynayamıyor.

Soru: Eğer Fnatic Dünya Şampiyonu olursa kutlama seremonisinde yapmayı planladığın ya yapacağım dediğin bir şey var mı?

Broxah: Şuanlık herhangi bir planımız bulunmuyor. Kupayı kazanana kadar her sefersinde bir adım atacağız. Yere sağlam basmalı ve kazanana kadar sakin kalmamız gerek.

Soru: Aklında belirli şampiyon veya oyuncular var mı özel önlem alacağın?

Dylan: Şampiyonlar hakkında bir şey diyemem çünkü IG seçim yasaklamada bunu lehine kullanabilir ama oyunculara gelirsek Rookie ve TheShy’ın anahtar oyuncuları olduğunun farkındayız.

Soru: Çeyrek Finallerde Viktor fırtınası esti ama IG bu fırtınadan kaçmış gibi gözüküyor. Viktor konusunda Fnatic bir adım önde gibi, bundan nasıl faydalanacaksınız ve maça nasıl hazırlanıyorsunuz?

Bwipo. IG Viktor’u banladı. Bence sebebi üst koridorda çok güçlü ve dayanaklı olması. Eğer banlalamazsa Viktor’a karşı counter pick çalıştıklarını gösterir o yüzden çok da avantajımız olduğunu sanmıyorum. Ben de kendimce bazı cheese pickler çalışmış olabilirim. ( Gülüyor)

Caps’e Soru: Rookie ve TheShy çok güçlü oyuncular. Senin onlar hakkındaki düşüncelerin neler?

Caps: İkisi de koridor aşamasında çok başarılı ve mekanik oyuncular. Ama IG kazanmak için bu iki oyuncuya çok bel bağlıyor. Eğer bu ikisi kötü oyun geçirirse IG’nin oyunu kazanması da zorlaşıyor. Bence iki oyuncunun da yeterince kaynak almasını engelleyebiliriz.

Rekkles’a Soru: Çok uzun süredir profesyonel seviyede oynuyorsun. İnsanlar bu Worlds’te oyun tarzının değiştiğini söylüyor. Senin yorumun nedir?

Rekkles: Mekanik bir oyuncudan ziyade her zaman zeki bir oyuncuydum. Zaman geçtikçe bu özelliğim daha çok işime yaradı.

Bwipo’ya soru: Oyundan çok zevk alıyor gibisin. LPL oyuncuları çok stret yaşıyor. Onlara bir tavsiyen var mı?

Bwipo:. Tüm profesyonel oyuncular aynı şeyleri yaşıyor. Ama ben kendimi herkesten çok eleştiriyorum. Bu sayede buraya geldim. Kendimi geliştirmek için yaptığım her küçük hatamı eleştirdim. Diğerlerinin ne söylediğini düşünmek yerine kendini geliştirmek için neler yapabileceğini düşünmelisin. Geri kalan her şey de oyundan zevk almak oluyor.

Bwipo takımın havasını çok neşeli bir hale getiriyorsun. Takımda durumlar nasıl şuan? Baskı hissediyor musunuz?

Bwipo: Çoğumuz kendine güveniyor ve hiçbirimiz korkmuyoruz. Herkes yapması gereken şeyin farkında. Kaybetsek bile her şeyin sonu olmadığının farkındayız. 5 maçlık seride gereken her şey bizim takımımızda mevcut ve kaybetmek aklımıza bile gelmiyor. Bu yüzden rahatız ve baskı hissetmiyoruz. Her şeyi kazanabileceğimizi düşünüyorum.

via: invenglobal.com