Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rekabet iyice kızışıyor: Valorant için ”Rekabetçi Modu” geliyor

Rekabet iyice kızışıyor: Valorant için ”Rekabetçi Modu” geliyor

Riot Games’in şu sıralar en popüler oyunları arasında yer alan ve kapalı betada yer alan oyunu Valorant için yeni bir oyun modu göründü. Riot Games oyuncuların kendi seviyelerinde rakiplerle karşılaşması için rekabetçi modu ekliyor ve işlerin kızışmasına neden oluyor. Rekabet kızışıyor!

Bildiğiniz gibi oyun şu an kapalı betada ve bu nedenle hala bazı hata düzeltmeleri ve güncellemeler yapılıyor. Söz konusu rekabetçi oyun modu ise 0.49 güncellemesiyle kullanıcılara sunulacak. 

LoL'ün geliştiricisi Riot Games’in imzasını taşıyan FPS oyunu ValorantLeague of Legends, Overwatch ve CS:GO gibi oyunları oynayanların bildiği bir oyun moduna kavuşuyor. Oyuncuların başarısına göre derecelendirildiği bu oyun modu aslında oldukça adaletli de. Oyunun rekabetçi modunu deneyebilmek için en az 20 normal maç oynamış olmanız gerekiyor. Aynı mantık CS:GO rekabetçi modunda da görülüyor. 

Her oyunun rekabetçi modu farklı özellikler taşıyor. Valorant içinse oyunun içinde sekiz aşamalı bir derecelendirime sistemi seçilmiş. Bu derecelendirme rütbeleri ise: Demir, Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Ölümsüz ve Valorant, şeklinde sıralanıyor. Valorant'ın yeni gelecek rekabetçi mod ile oyuncu sayısını artırması bekleniyor.