Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Redbull neden WOW’a yatırım yaptı?

Redbull neden WOW’a yatırım yaptı?

World of Warcraft’ın son yıllardaki yükselişi oluşan sponsorluklar ve anlaşmalar karşısında Red Bull tepkisiz kalmadı ve Dünya’nın en iyi guildi olan Method ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Ülkemizde çok fazla rehavet görmese de Avrupa’da ve Amerika’da çok fazla insan World of Warcraft rekabetini ve oyunu takip ediyor. Oyunun içeriğinde en önemli kısmı oluşturan şeylerden biri olan raidler her paket için üç veya dört tane olmak üzere üç ayda bir oyunculara sunulur. Dünya’nın en iyi guildleri raid contentini bitirmek için kıyasıya rekabet eder ve birinciliği ister. Geçen seneye kadar guildler bu yarış sırasında yayın açmaz ve taktiklerinin gözükmesini engellemek isterlerdi. Ancak Red Bull’un son hamlesinden sonra oluşan ortaklıkta Londra’da bir oyun merkezi kuruldu ve Method guildi raid yarışlarını canlı yayında yayınlamaya başladı ve herkesin gözü önünde dünya birinciliğini elde etti. Bu o kadar büyük bir başarıydı ki hem canlı yayında olmanın stresi ve hem de acaba birinci olamazlarsa ne olacak soruları arasında sakin kalmayı başardılar.
İlk birinciliğin ardından yeni gelen raid için aynı şeyi yapıp yapmayacakları hem Method hem de Redbull tarafına birçok kez soruldu. Gelen başarının ve izlenme sayılarının ardından tekrar aynı akışı uygulayan Method guildi bir kez daha Dünya birincisi oldu.
Redbull kuşkusuz bu başarıdan sonra World of Warcraft yatırımlarını arttıracak. Diğer büyük firmalarda aynı şekilde rekabet edecek veya etmek isteyecek guild bulursa yatırım yapabilir. İlk fitili ateşleyen Redbull ve Method’a ne kadar teşekkür etsek az olur. Çünkü yıllar boyunca casual oyuncular ve en iyi seviyede rekabeti görmek isteyenler yarışın gizli kalmasından dolayı bu heyecana ortak olamıyordu. Ancak birinci belli olduktan sonra yayın açıldığı için taktikler ve takım planlamaları izlenemyordu ve bu durum rekabeti azaltıyordu. Bu canlı yayınlar sayesinde izlenme oranları büyük ölçüde arttı ve kendimizi rekabetin içinde hissetmemizi sağladı. Bakalım iki ay sonra gelmesi planlanan yeni raid Crucible of Storms’da neler göreceğiz? Method’un bu sefer işi saat farkından dolayı zor olsa da sonuna kadar mücadele edecekleri kesin!