Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Red Dead Redemption 2 PC’ye geliyor

Red Dead Redemption 2 PC’ye geliyor

Geçtiğimiz senenin en başarılı oyunlarından biri olarak gösterilen Read Dead Redemption 2'nin PC'ye geleceği duyruldu.

5 Kasım tarihinde oyunun PC vesiyonunun çıkacağı müjdesi bilgisayar oyuncuları tarafında büyük bir heyecan ve sevinçle karşılandı. Rockstar Games geçtiğimiz sene çıkardığı mükemmel açık dünya oyunuyla piyasaya bomba gibi bir giriş yapmıştı. Red Dead Redemption 2'nin konsoldaki etkisi daha sona ermeden oyunu PC'ye de çıkaracağıunı duyuran Rockstar Games, satış poltikasındaki başarısını tekrardan kanıtladı.

Bugüne kadar birçok ikonik oyuna imza atmış olan Rockstar Games'i gelin biraz yakından tanıyalım. Rockstar Games 1998 yılından beri gerek konsol gerek PC platformuna oyunlar çıkaran bir firma. Grand Theft Auto efsanesinin yaratıcısı olan firma aynı zamanda Max Payne ve Red Dead Redemption gibi daha birçok başarılı oyun serisinin yaratıcısı konumunda.

Peki açık dünya konusunda usta olan şirket Red Dead Redemption 2'nin PC versiyonun da ne gibi yenilikler yaptı? Şu an için pek bir bilgi olmasa da yeni av görevleri, silahlar ve gizlenme özelliklerinin yanı sıra çevrimiçi versiyonu ile ilgilenen oyuncular için de Frontier Pursuits güncellemesi sayesinde daha kaliteli bir deneyim yaşayacakları müjdelendi. Rockstar Games, Epic Games ve Steam üzerinden satın alabileceğiniz oyunun ön siparişini Epic games ve Rockstar Games üzerinden verebilirsiniz. Oyun Epic Games ve Rockstar Games üzerinden 5 Kasım'da satışa sunulacakken oyunu Steam üzerinden almak isterseniz Aralık ayına kadar beklemeniz gerekecek.