Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Red Bull LoL global etkinliklerinin enerji içeceği sponsoru oldu

Red Bull LoL global etkinliklerinin enerji içeceği sponsoru oldu

Geçtiğimiz günlerde Riot Games, Red Bull markasının global League Of Legends etkinliklerinde resmi enerji içeceği sponsoru olduğunu duyurdu. Bu ortaklığın genişletilmesi olarak görülüyor çünkü daha önceden LEC ve CBLOL liglerinde bu anlaşmalar yapılmıştı.

Bu anlaşmada Red Bull, Dünya Şampiyonası, Sezon Ortası Turnuvası ve All-Star Etkinliği partnerliği yer alıyor. Dünya Şampiyonası 2019 etkinliğinde boy gösterecek olan Red Bull, oyuncular ve menajerler için özel alanlar, sahnede oynanacak maçlar için geliştirilmiş şişeler gibi birçok aktiviteye katkıda bulunacak.

Global Espor Ortaklık ve İş Geliştirme Müdiresi Naz Aletaha bu yeni anlaşma hakkında: “Red Bull uzun zamandır spor, espor ve oyun alanında destekçiydi. Onların derin ve oyun kültürü anlayışları daima takipçilerin beklentilerini arttırıyor. Bu durum da onları bizler için ideal partner yapıyor. League of Legends  global bir espor, çok yönlü bir spor ve kendini geliştirmeye adamış bir eğlence merkezi olmasına rağmen gelecek sporları şekillendirmek istiyor ve bunu Red Bull ile yapabileceğimizi düşünüyoruz.” dedi.

Red Bull, Riot Games global etkinliklerinde Mastercard, Alienware, State Farm, Secretlab, Louis Vuitton ve OPPO gibi isimlerin yanına eklenmiş oldu. Geçtiğimiz ayda da G2 Esports, Red Bull ile birkaç yıllık anlaşma imzalamıştı. Tıpkı ENCE, North, OG, BIG, LEC, Cloud9 ve 100 Thieves organizasyonları gibi.