Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Günün galibi Royal Youth

Günün galibi Royal Youth

Temsilcimiz Royal Youth, kötü başladığı grubu 2. bitirerek gruptan çıktı. İlk karşılaşmalarda Dawmon Gaming ve Flamengo'ya mağlup olan temsilcimiz bugün  Dawmon'a karşı yine mağlup olsa da Flamengo karşısında galibiyet alarak tiebreak karşılaşması oynamaya hak kazandı. Tiebreak'te Flamengo'yu bir kez daha mağlup eden temsilcimiz Brezilya temsilcisini saf dışı bırakarak grubunu 2. sırada tamamladı ve bir üst tura yükseldi.

Ekip pazartesi Clutch Gaming'e karşı BO5 üzerinden oynanacak olan seriyi de geçerse Worlds'te gruplara kalıcak. Temsilcimizin bugünkü maç özetlerini bu yazıda bulabilirsiniz.

1. Maç: Dawmon Gaming vs Royal Youth
T
emsilcimiz ilk Dawmon maçında da olduğu gibi maça hızlı başladı.RYL ne yazık ki baskısını fazla sürdüremedi. Alt koridorda yaptığı savaşta iyi koordine olamayan RYL 3 skorla birlikte üstünlüğü de DWG'e verdi. Tolerant'ın ikinci skoruna karşılık Dağ Ejder'ini alan Dawmon burdan da üstün çıkmayı başardı. Yine bir alt koridor savaşında daha koordine olamayan RYL maçın kontrolünü iyice rakibe verdi. Orta koridorda Closer'ın muazzam oynadığı savaşla biraz toparlansak da Baron çevresinde kötü yakalandık ve dört skor verdik. Bunun karşılığında 3 Dağ Ejderi ile Baron'u adeta eriten DWG kendi üst ormanında yaptığı güzel savaşla günün ilk galibiyetini alan taraf oldu.

2. Maç: Royal Youth vs Flamengo eSports
Oyuna brTT, Luci ve Dağ Ejderi'ni katlederek başlayan temsilcimiz karşılaşmaya rüya gibi bir başlangıç yaptı. Flamengo, Cyeol'un iki hatalı ölümüyle skorları eşitlese de takasları ve savaşları güzel yöneten temsilcimizde kilit hamleyi yapan Armut oldu. Yaptığı harika ayrık ittirmenin üzerine bir de kule altında Robo'yu katleden Armut takımına hem Baron'u hem de inhibitör kulesini kazandırdı. Armut'a karşılık brTT takasını yapan Royal Youth ortak koridor inhibitörünü de açarak baskısını arttırdı. Baron pitinde yakalanan Closer'ı bir türlü düşüremeyen Flamengo hem üyelerini hem de nexus kulelerini kaybedince mağlubiyet onlar için kaçınılmaz oldu. Kadim Ejderha'yı da alan RYL vadiden galip ayrılan taraf oldu. Tiebreak'e gidiyoruz!

3. Maç: Royal Youth vs Flamengo eSports (tiebreak)
İki takım için de ölüm kalım maçı. Erken oyunda rakibine nefes aldırmayan temsilcimiz Royal Youth objektif, barikat, skor hiçbir konuda rakibinin öne geçmesine izin vermiyor. Orta koridorda, üst koridorda, alt koridorda hiçbir yerde savaş kaybetmeyen temsilcimiz oyunu adeta domine ediyor. Baron Nashor'u da katleden Royal Youth son bir savaşla galibiyete ulaşıyor. Brezilya temsilcisini evine yollayan RYL gruptan 2. Olarak çıkıyor. Temsilcimizi tebrik eder, Pazartesi günü Cluth Gaming'e karşı oynanacak seride başarılar dileriz!