Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rainbow Six’e Reverse Friendly Fire özelliği geldi

Rainbow Six’e Reverse Friendly Fire özelliği geldi

Ubisoft yapımı Rainbow Six’te, Reverse Friendly Fire sistemi üzerinde çalıştığını söyleyen şirket, bunu deneme sunucusunda yayımlayacağını ve ardından gerekli görülen geliştirmelerle asıl çıkışını yapacağını ifade etti.

Sistem, takım arkadaşına ateş etme mekanizmasını suistimal eden oyuncuların hamlelerini kontrol altına almak amacıyla geliştirildi. Reverse Friendly Fire aktif olarak kullanılmaya başlandığında, bir müttefik ya da rehineye ateş ederek kural ihlali yapan oyuncunun ekranında bir uyarı mesajı görünecek. Aynı durum, operatöre (karaktere) özel olan yeteneği takım arkadaşının üzerinde kullanan oyuncular için de geçerli olacak. Mesela, Maestro’nun Evil Eye yeteneğini takım arkadaşı üzerinde kullanan oyuncunun ekranında sistem tarafından bir uyarı mesajı gösterilecek.

 

 

Bir oyuncunun takım arkadaşını öldürmesi ile aktif hale gelecek olan Reverse Friendly Fire, rehinelere ya da takım arkadaşına verdiği hasarın tümünün oyuncuya geçmesine sebep olacak.  Aktifleşmenin gerçekleştiğini bildiren mesaj tüm oyuncuların ekranına verilecek ve diğer oyuncular kuralları ihlal eden oyuncu hakkında bilgilendirilmiş olacak. Takım arkadaşı tarafından öldürülen oyuncunun ekranında beliren panel ile oyuncu bunun kasıtlı mı yoksa istemeden mi yapıldığını belirtebilecek. Ölen oyuncu eğer kasıtlı bir öldürme olduğunu belirtirse Reverse Friendly Fire aktifleşecek. Kasıtlı olarak takım arkadaşını ya da rehineyi öldüren oyuncu oyundan atılmayacak ancak sistem tarafından oyuncu hamleleri kontrol edilecek. Tekrarlanan bir durum olduğu belirlendiği takdirde sistemin belirlediği uygun bir yaptırım uygulanabilecek.