Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rainbow Six Siege karakterleri: Montagne, Mute ve Buck

Rainbow Six Siege karakterleri: Montagne, Mute ve Buck

Rainbow Six Siege oyununda, karakterlerin özelliklerini, kullandıkları ekipmanları ve yeteneklerini incelediğimiz seride bu kez Montagne ve Mute’u ele aldık.

Montagne

Asıl adı GillesTouré olan saldırı takımı karakteri, Fransa asıllıdır. 50 yaşında olan Montagne, Rainbow Six’te yer alan birçok karakterden daha yaşlıdır. National Gendarmerie savaşına katılmış olan karakter, en saldırı ve savunma takımlarında yer alan operatörler arasında en uzun süredir GIGN’e hizmet eden isimdir. Öne çıkan diğer özelliklerinden biri de takım arkadaşlarıyla birlikte girdiği savaşlarda, ekibindeki diğer kişileri koruyabilmek için kendini mermilerin önüne atabilecek olmasıdır.  Kullandığı ve kendisiyle özdeşleşen ekipmanından söz etmek gerekirse, yüksek korumalı bir kalkan olarak adlandırabiliriz. 1980’li yıllarda ilk kez kullanılan bu kalkan ekstra geniş olmasıyla dikkat çekiyor. Bu sayede kullanan kişiyi tepeden tırnağa korumakla birlikte arkasında yer alan kişileri de koruyabiliyor.

Mute

Asıl adı Mark Chandar olan karakter Montagne’in tam aksine 28 yaşında, en genç karakterlerden biridir. İngiliz kökenli olan ve York’ta doğup büyüyen Mute, Britanya Government Communication Headquarters (GCHQ)’ta görev almış ve istihbarat konusunda çok başarılı işlere imza atmıştır. Bu başarıyla Rainbow Six’te yer alan kendisine özel ekipmanı GC90 “Moni” sinyal bozucudur. Bu cihazı zemine kurabilen ve drone ile kontrol ederek erişim sağlayabilen Mute, herhangi bir cihazın vereceği sinyallerin tümünü engelleyebilir.

Buck

Asıl adı Sebastian Côté olan Buck, Montreal’da doğup büyümüştür ve oldukça faydalı yetenekleri olan bir karakterdir. Diğer operatörlere göre daha ileri teknoloji ile donatılmış silahları kullanan Buck’un kendine özel silahı SK 4-12 Skeleton Key’dir. Bu özel silahta, ana silahın alında yer alan bir başka silah eklentisi yer alır. Ek silah, dört kez şarjör değiştirme kapasitesine sahip durumda ve istendiği anda hızlı ve etkili geçişler ile kullanılabiliyor. Saldırı takımında yer alan Buck için özel silahı, mücadele sırasında mermisinin bitmesi ya da şarjör değiştirme süresini bekleme gibi problemleri ortadan kaldırabiliyor. Şarjör değiştirmek yerine ek silaha geçiş yapmak zamandan kazandıracak ve böylece mücadele sırasında kontrolünü kaybetmesini engelleyecektir.