Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rainbow Six karakterleri IQ, Blitz ve Doc

Rainbow Six karakterleri IQ, Blitz ve Doc

Rainbow Six Siege karakterleri serimize, saldırı ekibi operatörlerinden IQ ve Blitz, savunma operatörleri ekibinden Doc ile devam ediyoruz.

IQ

Saldırı ekibinde yer alan IQ’nun asıl adı Monica Weiss’tir. 39 yaşındaki Almanya kökenli karakter, hem oldukça başarılı hem de hızlı öğrenmeyi sürdürdüğü kariyerinde, adını hak ettiğini söyleyebiliriz. Ivy League’de aldığı elektrik mühendisliği eğitiminin ardından GSG9’da teknik testler konusunda görev almıştır. IQ’yu, Rainbow Six Siege’de, elektronik tuzakları belli bir mesafeye kadar tespit edebildiği cihazı ile bağdaştırmak yanlış olmaz. Hem kendisi hem de ekibi için oldukça kullanışlı olan telefon boyutundaki ekipmanı RED MKIII Spectre ile bulunduğu alandaki tuzakları tespit ederek yok edebiliyor. Bu da takımı savunma anlamında önemli bir hamle oluyor.

Blitz

Asıl adı Elias Kötz olan 39 yaşındaki karakter Bremen’de doğmuş ve büyümüştür. Saldırı takımında yer alan Blitz, stres kontrolü konusunda uzman olarak tasvir edilebilir. Kendisiyle özdeşleşen ekipmanı ise alışılmışın dışında bir koruma kalkanıdır. G52 Taktical Shield, bir savunma ekipmanı olarak görünse de çok daha etkili bir öğedir. Arkasında duran kişiyi korumanın yanı sıra, gövdesinde bulunan ışık kaynağı sayesinde karşısındaki kişinin görüşünü engelleyecek bir ışık yansıtır. Böylece operatör, hem kendini korur hem de karşısındaki düşmanın hamlelerini engelleyerek bire bir mücadeleden galip çıkma ihtimalini artırır. Hem savunma etkisi hem de kendiliğinden düşmanı engellemesi göz önüne alındığında oldukça dikkat çeken bir öğe olduğu söylenebilir.

Doc

Asıl adı Gustave Kateb olan 41 yaşındaki operatör, Fransız asıllıdır. 20 yaşına kadar ailesiyle yaşamış ve 20 yaşına geldiğinde, kariyerinde önemli bir yeri olan Fransız Savunma Sağlık Hizmetleri’nde çalışmak için ailesinden ayrılmıştır. Rainbow Six Siege’de kullandığı özel ekipmanı ile yaralanan takım arkadaşlarına, belli bir mesafeden attığı tıbbi içerikli tüp ile sağlık takviyesi yapıyor. Silah şeklinde görünen bu ekipmanın içinde yer alan tüp, hedef alınan kişinin derisine saplanıyor ve içindeki karışım vücuda yayılıyor. Takımdan herhangi bir kişinin yaralanması durumunda büyük yardımı olabilen Doc, doktorluk deneyimini oyuna da taşımış dersek yanlış olmaz.