Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rainbow Six Karakterleri Ash ve Thermite

Rainbow Six Karakterleri Ash ve Thermite

Rainbow Six Siege oyununun karakterlerini ele aldığımız seriye, saldırı takımında yer alan ‘Ash’ ve ‘Thermite’ operatörleri ile devam ediyoruz.
Ash
Tam adı Eliza Cohen olan 33 yaşındaki karakter Jerusalem İsrail kökenlidir. Tel Aviv Üniversitesi’nde eğitim alan Ash, mühendislik öğrencisi olduğu dönemde Boston’a gitmiş ve eğitime orada devam etmiştir. Eğitiminin ardından İsrail Savunma Kuvvetleri’ne giren ve uzmanlaşmasında en büyük katkıyı burada gören Ash mekanik konusunda diğer karakterlerin arasından sivrilmeyi başarıyor.
Oldukça hızlı bir karakter olan Ash, saldırı takımında ön planda yer alır ve hücum anlamında oldukça uzmandır. Bu uzmanlığını oyun içi performansa dökmek için kullandığı ekipmanları ise şunlardır:
Birincil silahları: G36C ve R4-C (tüfek kategorisi)
İkincil silahları: M45 MEUSOC ve 5.7 USG (tabanca kategorisi)
Diğer ekipmanları: Sersemletici bomba ve yüksek etkili patlayıcı
Oyunda zemin ve ince duvarları kırarak yeni görüş ve geçiş alanları yaratan Ash, düşman takımın kurduğu tuzakları ve duvar benzeri yapıları birincil silahı yardımıyla yok edebiliyor. Böylece pusuya düşmeden hem kendini hem de takımını korumuş oluyor. 

 

Thermite
Tam adı Jordan Trace olan 35 yaşındaki karakter Teksas, Amerika kökenlidir. Lisenin ardından Marine Corps’a katılan Thermite bir süre Irak’ta görevini sürdürdü. Görevini bitirdikten sonra, Teksas’a döndü kimya eğitimi aldı. Eğitimini bitirip FBI’a katılan Thermite, dört yıl burada görev aldıktan sonra FBI SWAT’ transfer oldu.
Saldırı takımında destek oyuncusu olarak yer alan Thermite, önemli patlayıcı uzmanlarından da biridir. Bu sebeple oyunun başlarında Thermite karakterini kaybetmek oyun gidişatını yüksek oranda yavaşlatacaktır.
Thermite karakterinin kullandığı ekipmanlar şu şekildedir:
Birincil silahları: 556XI ve M1014 (tüfek kategorisi)
İkincil sihları: M45 MEUSOC ve 5.7 USG (tabanca kategorisi)
Diğer ekipmanları: Sersemletici bomba ve Claymore patlayıcı
Thermite, güçlendirilmiş duvar ve benzeri tüm yapıları yıkabilen patlayıcı bombası ile görüş açısı olmayan her yerde görüş için uygun bir alan oluşturabilir ve bu sayede beklenmeyen alanlardan rakip takıma saldırı yapabilir. Böylece saldırı gücü ve oyun hâkimiyetini artırarak güçlü hamleler yapmak mümkün hale gelir.