Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG sistem gereksinimleri neler?

PUBG sistem gereksinimleri neler?

PLAYERUNKOWN’S BATTLEGROUNDS 2017'de Bluehole tarafından yayınlanarak hayatımıza girdi ve geçtiğimiz günlerde oyunun XBOX versiyonu yayınlandı. 

Oyunun yaratıcısı Brendan PlayerUnknownGreene’nin nickinden ismini alan, tüm dünyayı peşinden sürükleyen ve Battle Royale oyunların patlama yaratmasına sebep olan PUBG, online olarak 100 oyuncunun bir uçaktan istediği zaman bir adanın farklı yerlerine atlaması ile başlar. Gittikçe daralan bir sınır içerisinde birbirlerine karşı yarışan ve hayatta kalmaya çalışan oyunculardan son hayatta kalan kazanır.  Oyuncunun, adaya indikten sonra hayatta kalmak ve savaşmak için silah ve mermi toplaması lazım ve topladıklarını da rastgele harcamaması lazım. Çünkü ada içerisindeki rakiplerini tek tek avlamalı ve hayatta kalmalı!

Oyunda başarılı olmak için en büyük gereksinim ise sorun yaşatmayacak bir bilgisayarınızın olması. 

PUBG Minimum Sistem Gereksinimleri

Eğer PUBG'yi minimum standartlarda oynamak istiyorsanız gereken minimum sistem özellikleri:
⦁    İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10.
⦁    İşlemci: Intel Core i5-4430 / AMD FX-6300.
⦁    Bellek: 8 GB RAM.
⦁    Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB / AMD Radeon R7 370 2GB.
⦁    DirectX: Versiyon 11.
⦁    Ağ bağlantısı: Kablolu internet bağlantısı.
⦁    Depolama: 30 GB kullanılabilir alan.
Sizler için minimum sistem gereksinimlerinin altında bir sistemde, 60 FPS sınırlamasıyla denedik ve yaklaşık 4050 FPS değerlerini kaydettik. Testlerimiz sırasında FPS kısıtını kaldırdığımızda ise maksimum 70 değerini görürken sıra sıra bu değerler 25-30 değerlerine düşüş gösterdi. Yine de çıkardığımız sonuç, belirtilen özelliklere sahipseniz PUBG gerçekten oynanabilir ve zevkli bir oyun.

PUBG Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

Eğer eve birkaç tavuk yemeğiyle dönmek isterseniz, size bunu sağlayacak bir bilgisayar sisteminiz olmalı. Sizlere 60 FPS değerinin üzerinde bir PUBG deneyimi için şu sistem özelliklerine sahip bir bilgisayar öneriyoruz:
⦁    İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10.
⦁    İşlemci: Intel Core i5-6600k / AMD Ryzen 5 1600.
⦁    Bellek: 16 GB RAM.
⦁    Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB / AMD Radeon RX 580 4GB.
⦁    DirectX: Versiyon 11.
⦁    Ağ bağlantısı: Kablolu internet bağlantısı.
⦁    Depolama: 30 GB kullanılabilir alan.

Bu sistem ile yaptığımız testte ortalama 6080 FPS değeri görürken, maksimum 100 minimum 45 FPS değeri gördük. Ancak itiraf etmeliyiz ki bu testte sınırları ilk teste göre çok zorladık. Bizce yukarıdaki sistemle PUBG oynamaya hazırsınız, tavaları hazırlayın!