Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG Mobile Lite nedir ve nasıl indirilir?

PUBG Mobile Lite nedir ve nasıl indirilir?

PUBG Mobile’ın orijinal versiyonunu akıcı bir şekilde çalıştırabilecek bir telefonunuz yok ise artık üzülmenize gerek yok. Mobildeki en popüler oyunlardan olan PUBG Mobile artık düşük bütçeli telefonlarda da oynanabilir durumda.

En başarılı mobil oyunlardan biri olarak PUBG Mobile, geçtiğimiz yıl birçok rekor kırarak en çok oynanan mobil oyunlardan biri haline gelmişti. Ancak oyunun yüksek kaynak tüketimi ve sistem gereksinimleri, özellikle donanımsal olarak güçlü olmayan düşük bütçeli telefonlarda oyunu neredeyse oynanamaz hale getirdi. Bu noktada oyunun yayıncısı Tencent resmen bu gidişata bir dur dedi ve düşük bütçeli akıllı telefonlar için özel tasarlanmış PUBG Mobile Lite‘ı tanıttı.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki eğer ki elinizde sistem gereksinimleri açısından güçlü bir telefon varsa oyunun orijinal versiyonunu oynamanızı tavsiye ederim. Peki PUBG Lite’i orijinal oyundan ayıran noktalar ve avantajları nelerdir?

Öncelikle sizin de tahmin edeceğiniz üzere PUBG Mobile Lite, oyunun orijinal sürümüne göre çok daha az kaynak tüketmektedir. Zaten oyun bundan dolayı düşük bütçeli cihazlarda dahi akıcı bir şekilde çalışabilmektedir. Ayrıca günümüzde artık donanımsal olarak güçlü bir telefon almak eskisi kadar rahat olmadığı için oyunun bu versiyonu oldukça geniş bir kitleye hitap etmektedir. Bu sayede oldukça kolay bir şekilde rakip bulabiliyorsunuz.

Bir diğer avantaj ise oyunun telefonunuzda çok daha küçük bir yer kaplamasıdır. Lite versiyonu telefonunuzda 250 MB yer kaplarken 1 GB RAM ile akıcı olarak çalışabilmektedir.

PUBG Mobile Lite’de oyunu daha akıcı bir hale getirmek adına uçaktan 100 kişi yerine 40 kişi kendini aşağı bırakmaktadır. Bu durumun haritada büyük boşluklar yaratmasını engellemek adına da Tencent, Lite versiyonu için 2 km x 2 km‘lik daha küçük bir ada tasarlamıştır. Bu sayede rakiplerinizle daha kolay karşılaşabilirsiniz.

Peki PUBG Mobile Lite’i telefonunuza nasıl indirebilirsiniz?

1. Link üzerinden APK dosyasını bilgisayarınıza veya telefonunuza indirin.

2. Herhangi bir arşiv uygulamasını kullanarak dosyaları telefonunuza çıkarın.

3. Dosyaların içinden “com.tencent.iglite.apk” dosyasını telefonunuza kurun.

4. Ardından indirdiğiniz dosyalar içinden “Data>com.tencent.iglite” klasörünü olduğu gibi kopyalayın. (OBB dosyası yani)

5. Kopyaladığınız klasörü Android>obb konumuna yapıştırın ve artık oyununuz artık oynanmaya hazır.