Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PUBG Güncelleme #30 şimdi ana sunucuda

PUBG Güncelleme #30 şimdi ana sunucuda

Güncelleme #30 burada ve tonlarca yeni içerik içeriyor, yeni araç, çok fazla talep edilen yeni bir tabanca seçeneği ve daha fazlası. Bu güncelleme artık ana sunucuda!

Oyuncuları, Battlegrounds’da bekleyenler arasında, küçük ama ölümcül bir canavar olan .45 kalibre Deagle, amfibik taarruz aracı BRDM-2 ve patlayabilen Gelişmiş Yakıt Bidonlarıyla oyuncuların eski favoriyi yeni bir yöntemle kullanabilecekleri bir özellik de yer alıyor.

Oyuncuların, Battlegrounds’da yepyeni bir şekilde gezinmesine olanak tanıyan ve tamamen yeni bir boyutta, yani dikey olarak, stratejik düşünmesini sağlayacak olan Kenarlara Tutunma özelliğinin eklenmesiyle oynanış, daha da zengin bir hal alıyor.

Eşyaları daha iyi tanımlayabilmek, görevlere açıklık getirmek ve takım arkadaşları arasında koordinasyon sağlamak gibi amaçlara yönelik olarak iletişim kurmayı mümkün kılan telsiz mesajı özelliğinin gelmesi, global takım arkadaşlarının uyum içinde birbirleriyle işbirliği yapmasına imkan sağlanması da atılan büyük bir adımdır.

Silah Ustalığında yapılan ve aralarında XP bonus etkinlikleri, özel maçlar için varsayılan pro-ayarları, her harita için parlaklık seçenekleri ve çok daha fazlası bulunan güncellemeler hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki güncelleme notlarına göz at.

Yeni Araç: BRDM-2 

“İşaret Fişeği kullanıldığında özel Yardım Paketinde beliren zırhlı ve amfibik bir devriye arabasıdır, karşınızda BRDM-2!”

 • BRDM-2, tüm haritalarda İşaret Fişeği kullanılarak sadece bir özel Yardım Paketi ile çağırılabilir ve zırhlı UAZ’nin yerini alır.
 • Su üzerinde ya da karada, bu araç savaşı ve Battlegrounds’ın kendisini yönlendirmenizi sağlayacak ve seçeneklerinizi arttıracak.
 • Karakteristikleri
  • BRDM-2’nin toplam canı 2500’dür ve UAZ’ninkinin iki katıdır; devasa ve kaya gibi sağlam olan dört tekerleği, asla hasar almaz.
  • Atışa maruz kaldığında, el bombalarının yanı sıra kırmızı alan hasarlarını da engelleyebilen güçlü ve kurşun geçirmez bir araçtır.
  • BRDM-2, su altında seyredebilen amfibik bir araçtır ancak kullanıcılar araç içindeyken ateş edemez.
  • Bu araca dört oyuncu binebilir ve son derece dayanıklıdır, su üzerinde en hızlı 22km/h karada ise 102km/h gidebilir.

Yeni Silah: Deagle

“Bam Bam Pow! İşte bu ses, Deagle’ın seviye 3 kaskı kırmasının sesidir.”

 • Deagle, PUBG’deki tabancalar arasında en yüksek hasarı verebilen, müthiş bir namlu hızına sahip bir silahtır ve tüm haritalarda belirecektir.
 • Deagle, 62 birim hasar verebilir ve bu tabancaya, hem kırmızı hem de hologram nişangahlı dürbünler, çeşitli şarjörler ve omuz üstünden nişan alırken kolaylık sağlayabilecek lazer işaretçisi takılabilir.
 • Ortalamanın üstündeki tabanca hasarı ve namlu hızı, kontrol edilmesi daha zor bir geri tepmeyi de beraberinde getiriyor.
 • Deagle, 0.45 ACP cephane kullanan, 7 mermilik standart şarjöre sahip ve tekli atış yapan bir tabancadır. (Uzatılmış şarjör ile 10 mermiye kadar artırılabilir)

Oynanış

Kenarlara Tutunma

“PUBG oynanış stratejilerine yepyeni bir soluk getirecek, dinamik atlama ve tırmanmanın bir bileşimi olacak!”

Özellikler

 • Kenarlara tutunma özelliği oyuncuların, çatılara, çitlere ve yüksekliği 2,5 metreye varan engellere tırmanmasını ve binadan binaya veya konteynırdan konteynıra atlamasını sağlayarak yeni ve çeşitli rotalar belirlemesine imkan tanıyor.
 • Oyuncular, önceden ulaşamadıkları yerlere artık ulaşabileceklerinden, rakiplerinin hiç de beklemedikleri yerlere gitmeye dair geliştirecekleri yeni stratejilerle oyunun nasıl şekilleneceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Nasıl Kullanılır?

 • Kenarlara tutunma hareketini, önce zıplayarak veya atlayarak (boşluk tuşu) ve sonrasında boşluk tutuşunu basılı tutarak veya hedef konuma doğru ilerlerken havada doğru anda boşluk tuşuna basarak etkinleştirebilirsin.
 • Kenarlara Tutunma hareketini etkinken iptal edip, atlama/tırmanma hareketini iptal ederken izlediğin aynı yöntemi uygulayarak yere düşebilirsin.

Geliştirici ekibinden mesaj:

Bu güncellemede yer alan kenarlara tutunma özelliğini henüz uygulamaya sokmadık; yani henüz korkuluklardan asılı duramaz, atlayamaz veya kenarlara tutunamazsınız.

Kenarlara tutunma özelliği toplamda iki kez güncellenecek ve geliştirmeler sayesinde yukarıda bahsettiğimiz özellikleri sunmaya devam edeceğiz.

Aynı durum kenarlara tutunma özelliği için de geçerli ve tıpkı atlama/tırmanma özelliklerinde olduğu gibi bu özelliğin de son halini alması için zaman gerekecek.

Yeni kenarlara tutunma özelliğini deneyerek bize geri bildirimlerde bulunun; böylece Geliştirme ekibinin birinci önceliği olan bu özelliği daha da iyileştirerek gerekli düzenlemeleri yapabiliriz.

Özelliği istikrarlı hale getirerek mümkün olan en kısa sürede size sunmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. İlginiz ve geri bildirimleriniz için şimdiden canı gönülden teşekkür ederiz.

Gelişmiş Yakıt Bidonu

“Bidonları seviyoruz. Özellikle patlayan bidonları…”

Özellikler

 • Eskiden ganimet olarak alındığında bazı avantajlar sunan Benzin Bidonuna, stratejik unsurlar eklendi.
 • Yakıt Bidonu patladığında, yakınında bulunan oyunculara hasar verecek.
 • Yakıt Bidonunun patlaması, belirli bir yarıçapta hasara neden olur ve bu hasar, Yakıt Bidonuyla oyuncuların arasındaki mesafeye göre değişlik gösterir.
 • Yakıt Bidonunun, etrafındaki düşmanların yanı sıra takım arkadaşlarına ve sana da hasar verebileceğini unutma.

Nasıl Kullanılır?

 • Yerde duran bir Yakıt Bidonuna ateş etmek veya fırlatılabilir bir silah fırlatmak suretiyle hasar verildiğinde, bu bidon patlar ve yakınındaki düşmanlara hasar verebilir.
 • İkiden fazla Benzin Bidonu iki kat hasara neden olmayacağından kullanıcılar, birden fazla Benzin bidonu aldığında karışıklığı önlemek için her Benzin Bidonu envanterde tekil olarak görüntülenecek
 • Örnek:

Güncelleme notlarının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca tüm yeniliklerin görsel anlatımı için aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz.