Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PSG.LGD, ESL One listesinde yerini aldı

PSG.LGD, ESL One listesinde yerini aldı

ESL One, Birmingham Arena’da Mayıs ayında gerçekleşecek olan turnuvaya PSG.LGD takımının da katılacağını açıkladı. 300 bin dolar ödül havuzu bulunan turnuvaya katılacak diğer takımlar Vici Gaming, Ninjas in Pyjamas ve Virtus.pro olarak açıklanmıştı.

Etkinliğe katılacak toplam takım sayısı 12 ancak bu takımlardan 8 tanesi direkt davet yoluyla kalan 4 takımsa bölge elemelerini kazanmaları durumunda listeye adını yazdıracak. Avrupa ve CIS takımları birlikte mücadele ederken Kuzey ve Güney Amerika takımları da birlikte mücadele eden diğer ikili olacak. Bölge elemeleri 8 Nisan tarihinde başlayacak ve her bölge için ikili eleme sistemi kullanılacak. Birleşmiş olan bölgeler de düşünülünce toplamda 4 bölge elemesi yapılacak. Bu bölgeler Çin, Amerika, Avrupa ve Güneydoğu Asya bölgeleri olarak sıralanabilir. Ayrıca ESL One, bu yıl Dota Pro Circuit’in bir parçası şeklinde gerçekleşmeyecek.

 

We're super excited to welcome @LGDgaming to #ESLOne Birmingham!

 https://t.co/FAgpXkS0vq pic.twitter.com/bHHJOwZ2Mz

— ESL Dota2 (@ESLDota2) 1 Nisan 2019

 

 

 

ESL One’a katılacak olan takımlar

 

Vici Gaming

 

Ninjas in Pyjamas

 

Virtus.pro

 

PSG.LGD

 

Davet edilecek 5. takım

 

Davet edilecek 6. takım

 

Davet edilecek 7. takım

 

Davet edilecek 8. takım

 

Avrupa Elemeleri kazananı

 

Çin Elemeleri kazananı

 

Amerika Elemeleri kazananı

 

Güneydoğu Asya Elemeleri kazananı

 

ESL One turnuvası 28 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek ve karşılaşmalar kapalı kapılar ardında yapılacak. Yalnızca ilk 8’de yer alan takımlar, play-off aşamasının başlayacağı Birmingham Arena’ya bilet alma hakkını kazanacak ve burada karşılaşmalar izleyici önünde yapılacak.  Play-off aşaması ise 31 Mayıs tarihinde başlayacak.