Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PraY geri döndü!

PraY geri döndü!

PraY emeklilikten vazgeçti. Transfer haberi açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde emekliliğini açıklayan PraY, bu kararından vazgeçti ve kt Rolster'a transfer oldu. LCK 2018 Yaz Mevsimi'nde şampiyon olan kt Rolster, LCK 2019 Bahar Mevsimi'ne büyük umutlarla girmişti. Kadrosunda Smeb, Score, Bdd, SnowFlower gibi yıldızları bulunduran kt Rolster, nişancıları Zenit ve Gango'dan istediği performansı alamamıştı.Sezonu hüsranla sonladıran kt Rolster, çareyi ünlü nişancı PraY'de buldu. 

25 yaşındaki Koreli yıldız PraY, profesyonel kariyerine 2012 yılında NaJin Black Sword takımında başlamıştı. Üst düzey performans sergileyip, takımıyla şampiyonluk yaşadıktan sonra KOO Tigers'a transfer oldu. Daha sonra ROX Tigers olarak LCK'i domine ettiler ve Dünya Şampiyonası'nın yolunu tuttular. Ancak yarı finalde SKT'ye mağlup olarak turnuvaya veda ettiler. Sonrasında takımda ayrılıklar yaşandı ve PraY de takıma veda etti. Performansı düşüşe geçen PraY, önce Longzhu Gaming'e gitti. İstediğini bir türlü bulamayan oyuncu, daha sonra Kingzone DragonX'transfer oldu.

Kariyerinin son demlerini yaşayan PraY, ''Kendime güvenim kalmadı'' dedi ve emekliliğini açıkladı. Yoğun kariyerinin ardından tam zamanlı yayıncı olcağını açıklayan oyuncu, AfreecaTV platformundan yayınlara başlamıştı. Yayıncılık kariyerine başlayan oyuncu, bu kararından döndüğünü ve kt Rolster ile anlaştığını duyurdu.