Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Haftanın transfer söylentileri

Haftanın transfer söylentileri

2019 Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi başlamak üzere. Bazı takımlar transferlerini tamamlamışken bazıları ufak eksikleri ile çalışmalarına son hız devam ediyor. Öte yandan lig başlangıç tarihi 8 Haziran 2019, Akademi Ligi ise 10 Haziran 2019 tarihinde başlayacak. Henüz transferlerini tamamlamamış takımlar için de zaman daralıyor diyebiliriz. 


Galatasaray Espor

Galatasaray Espor için oluşturulacak muhtemel kadroyu sizinle daha önceki haberlerimizde paylaşmıştık. Hatta GS için Japone ihtimali kuvvetleniyor başlıklı haberimiz oldukça dikkat çekmişti. Gün içerisinde birçok yerde paylaşılmış, haberin içeriğinde yer alan ünlü yayıncı Elwind bile o geceki yayınında haberi yorumlamıştı. Elwind, haberimizi yalanlamadı, tam tersine haberimizi destekler biçimde bunun ihtimaller dahilinde olduğunu ancak Japone’nin Galatasaray haricinde Doğuş Üniversitesi Aurora ve Galakticos takımlarına da transfer olabileceğini iddia etti. Gözümüzden kaçmayan son bir detay ise, Elwind’in haberi ilk gördüğü anda yaşadığı şaşkınlık oldu 🙂 Sanıyoruz ki Elwind, arkadaşı Japone’nin sırrını açığa çıkardığı için biraz üzüldü.

  • GS Dumbledoge içinse duyumlar sona erdi diyebiliriz. Japone haberinden sonra ortalık o kadar gerildi ki, Dumbledoge ismi bir daha hiç duyulmadı.

Üst koridor transferi için bahsettiğimiz isim hakkında duyumlar devam ediyor: Ragner

Ragner’in artık Twitter üzerinden GS Espor'un koçu Jack “Mora” Hammond ile iletişim halinde olduğunu görüyoruz. Yapılan haberlere ortak tepkiler veren koç ve üst koridor oyuncusu, çaktırmadan taraftara göz kırpıyorlar. Takım tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak taraftarların üst koridor ve destek rolü transferleri aynı anda açıklayacaklarına dair bir beklentileri mevcut.

Unutmamak gerekir ki, GS Espor, transferlerini kulüplerinin kuruluş yılını temsilen 19:05’de açıklıyor. Yani sıkı bir Galatasaray taraftarıysanız ve her akşam 19:05’te GS Espor resmi twitter hesabını takip ederseniz yakın zamanda güzel haberlerle karşılaşabilirsiniz.


Beşiktaş Espor

HolyPhoenix, takımda yer alacak herkesin netleştiğini açıkladı. Bu demek oluyor ki daha önceden takımda belirsizliğini koruduğunu söylediğimiz “Koearn Kid“, durumunu netleştirmişe benziyor. 

Fakat takımda ciddi bir gelişme daha oldu. Ma1ev’in takımda yer almayacağına dair bir duyum var. Detaylarını tam olarak öğrenememiş olsak da, oyuncunun ailesinden Beşiktaş Espor’da oynaması için izin alamadığı ortaya çıkan söylentiler arasında. 

Ma1ev yerine ise yine Beşiktaş Espor’dan tanıdığımız Umut “Umut” Atlı’nın kadroda yer alacağını söyleniyor.

Bu haber içerisinde Beşiktaş Espor ile ilgili yapacağımız son haber ise, takımın resmi Twitter hesabı üzerinden duyurmuş olduğu son transferleri. Daha önece haberlerini yaptığımız ve HolyPhoenix tarafından doğrulanan kadro, bu sefer de resmi ağızdan doğrulandı. Üst koridor için Mayhem ve Smoke, nişancı olarak da HolyPhoenix ve Neos yer alacak. Hesapta yer alan açıklamalar şöyle;

"2019 Yaz Mevsimi'nde League of Legends takımımızın üst koridorunda başarıya fazlasıyla aç @Smokeelol ve @BJK_Mayhem yer alacak."

 

"2019 Yaz Mevsimi'nde League of Legends takımımızda nişancı koltuğu @H0lyPhoenix ve @LoL_Neos'e emanet. Tekrar hoş geldiniz kartallar!"