Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PMPL Türkiye Güz Sezonu Final aşamasına artık günler kaldı!

PMPL Türkiye Güz Sezonu Final aşamasına artık günler kaldı!

26 Ağustos’ta başlayan PMPL Türkiye Güz Sezonunda artık son haftaya geldik. Bugüne kadar toplam 20 takım, 6 hafta boyunca toplam 3 aşamada mücadele ettiler. Her aşama kendi içerisinde bir haftada 3 gün oynanmak üzere toplam 6 güne sahip. 6 günde oynanan 30 maçın ardından ilk 12 sıradaki takımlar bu sezon gelen değişiklikle beraber Livik haritasında mücadele etti.

Her aşamanın sonunda bu 20 takım, aşamayı tamamladıkları sıralamaya göre final haftası için bonus puan kazandılar. 1. sırada tamamlayan takım 20 puan alırken 20. sırada olan takım ise 1 puan aldı. 3 aşamanın ardından oluşan genel sıralamaya göre takımlar aynı şekilde bonus puan kazandılar.İlk 3 aşamanın sonunda Beşiktaş Esports zirvedeyken S2G Esports bu aşamayı 2. sırada ve FireFlux Esports hemen ardından 3. sırada tamamladı. Final aşamasına bu bonus puanlarla beraber Beşiktaş Esports 76, S2G Esports 75, FireFlux Esports ise 69 puanla başlayacak.

Lig aşaması kadar MVP yarışında da büyük bir rekabet var. Takımı ilk 3’te olmamasına rağmen Denizbank Istanbul Wildcats oyuncusu Lux, 1.81 MVP puanıyla birinci sırada. 2 ve 3. sırada ise Beşiktaş Esports’tan Peace ve Enjoy sırasıyla 1.79 ve 1.78 MVP puanıyla bulunuyor.

Bu sene lige yeni katılan Ozarox Esports ve NewWorlds ekiplerinin bu lig aşamasını ilk 8’de tamamlaması ile kamuoyunda büyük takdir gördü. Onların bu performansını finale yansıtıp yansıtamayacağı ise hala bir soru işareti.

Yorum ekleyin