Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Playstation 5’in fiyatı sızdırıldı

Playstation 5’in fiyatı sızdırıldı

Çok cep yakacak bu Playstation 5 çoook!

Yeni nesil konsolun fiyatıyla ilgili ilk haberler İsveç’ten geldi. Bir teknoloji sitesi olan Mediamarkt’ta ön siparişe sunulan Ps5’in etiket fiyatı tam 9999 İsveç Kron olarak gösterildi. Yaklaşık olarak 1045 dolara denk gelen bu rakam birçoklarınca oyunun satış fiyatı olarak kabul edildi. 

Playstation severleri bu haber heyecanlandırırken bir o kadar da endişelendirdi çünkü daha önceki konsollara göre bu sefer çok dramatik bir fiyat artışı söz konusu. Her ne kadar Ps5’te ileri bir teknoloji kullanılacak olsa da bu fiyat etiketiyle konsol ne kadar satılabilir, açıkçası büyük bir soru işareti. 

Ps5 donanımsal olarak en üst seviye özeliklere sahip olacak. İşlemci olarak Ryzen teknolojisine dayanan ve AMD’nin üçüncü jenerasyon bir işlemcisi konsolda yer alacak. Bu işlemci yeni geliştirilmiş olan 7nm Zen 2 mikromimarili 8 çekirdek içeriyor. Ekran kartı ise Radeon Navi ailesinden özel olarak yapılmış bir model olacak ve ray tracing teknolojisini en iyi şekilde yansıtacak. Depolama kapasitesine geldiğimizde ise en düşük modelin 2 TB olması bekleniyor.