Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri PawN emekli olduğunu açıkladı!

PawN emekli olduğunu açıkladı!

Kingzone DragonX orta koridoru Heo "PawN" Won-seok emekliliğini Facebook hesabı üzerinden duyurdu.

6 yıllık profesyonel League of Legends kariyerinde birçok başarıya imza atan PawN, LPL şampiyonluğu, LCK şampiyonluğu, MSI ve Worlds şampiyonluğu yaşadı.

Kariyerine 2013 yılında bir Güney Kore takımı olan MiG Blitz’te başladı. O zamanlar henüz 16 yaşında olan PawN’ın buradan sonraki adresi Samsung Galaxy Blue oldu. Ardından mevcut takımının kardeş takımı olan Samsung Galaxy White bünyesine katılan PawN burada Worlds şampiyonluğu yaşadı. Sonrasında EDward Gaming’e transfer oldu ve son olarak KT Rolster’da kariyerini noktaladı.

PawN emekli olmasının sebebinin ise "Obsesif-Kompulsif Bozukluk" adı verilen bir hastalık olduğunu açıkladı. 2018 yılında kendisine bu tanının konduğunu ve eğer ortamdaki şartlar tamamen istediği şekilde değilse oyunu oynayamaz hale geldiğini dile getiren tecrübeli oyuncu bu hastalığın bir süreliğine etkisini yitirdiğini ancak geçtiğimiz Yaz Mevsimi başında tekrardan baş gösterdiğini söyledi.

Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda, kendisini bugüne kadar destekleyen tüm taraftarlardan özür dileyen PawN aynı zamanda onlara teşekkür de etti.

Henüz 22 yaşında emekli olmak zorunda kalan PawN, ilerleyen senelerde hastalığının önüne geçebilirse tekrardan profesyonel arenaya adım atar mı sizce?