Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Oyunların En Sevilen Karakterleri: Bölüm 1 – İz Bırakanlar

Oyunların En Sevilen Karakterleri: Bölüm 1 – İz Bırakanlar

Oyunların En Sevilen Karakterleri

 

Neredeyse her oyunun öne çıkan ve bizlerle duygusal bağ kuran karakterleri olmuştur. Bu seride de bu öne çıkan karakterleri ve onları neden kendimize yakın hissettiğimizi inceleyeceğiz. Bazen nostalji bazen de duygusal dakikalar bizleri bekliyor.

 

Charmender>Charmeleon>Charizard üçlemesi

Pokemon çizgi filmini izleyen herkesin Charmender’in hastalandığı ve ateşinin sönmeye yaklaştığı bölümü unutamaz. Yağışlı bir günde kayanın altına sığınan Ash Ketchum, onu iyileştirebilmek için elinden geleni yapmıştı ve Charmender düzelmişti. Ardından dizinin ilerleyen bölümlerinde Charmeleon olan pokemon, hızlı bir evrimle Charizard olup başına buyruk hareketler sergilemişti. Tüm bu ejderhaların asi tavırlarına artık alıştık. Ama Charmender ve evrimleşmiş türlerinin karakterleri gençliğimize damga vurdu demek yanlış olmaz.

 

Kimsenin sevmediği karakter: Bowser

Super Mario’nun baş düşmanı, fırlattığı çekiçlerle ve köprüyü yıkmasıyla bizlere çocukluk travması yaşatan kaplumbağa. Görünce bile insanların tüylerini diken diken eden bu kaplumbağa hem prensesi kaçırmıştı hem de bizleri lavların arasında geçilmesi imkansız bölümlere sürüklemişti. Mantar yiyip sevgilisini arayan bir adama çok fazla anlam yüklememize sebep olan Bowser, en sevilmeyen karakter olmaya aday.

 

İki tane kırmızı yanınca bas!

Listenin üçüncü sırasında yaşayan bir karakter yerine, bir kutsal kaseye yer vermek istedik. Kendisini Knight Online oynayan oyuncular çok yakından tanır. En büyük özelliği asla ve asla insanları mutlu edememesidir. Neredeyse tüm oyuncuların oyunu bıraktığı nokta tam olarak Anvil olur. Kim bilir kaçımız bir umutla itemini basmayı denedi ve yaktı bilinmez ama, Anvil için “hayal kırıklığının başkenti” diyebiliriz.

 

İntikam almak ister misin Yeğen?

Tanrılar tarafından eşiniz ve çocuklarınızın kaçırıldığını düşünün. Ardından onları kurtarmak için yine Tanrıların görevlerini yerine getirmeniz gerekiyor. Fakat size verilen görevde bir katliam yapmanız lazım ve siz bu katliamı yaptıktan sonra kurbanlar arasında eşinizin ve çocuklarınızın olduğunu öğreniyorsunuz. Ardından ne mi oluyor? Tabii ki sırasıyla tüm Tanrıları tek tek öldürmeye başlıyorsunuz. Kendinizi affetmek için yüzlerce Tanrıyı yok ettikten sonra bir erkek çocuğu çıkıyor ve siz… Neyse spoiler alert. Ama Kratos’un kulağına Dayı’nın Ezel’e yaptığı gibi motivasyon konuşması yapan birileri bence kesin vardır.