Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Overwatch League, Çin’de oynanacak maçları Mart ayına kadar erteledi

Overwatch League, Çin’de oynanacak maçları Mart ayına kadar erteledi

Overwatch League, Çin’deki coronavirus salgınından dolayı etkinliğini iptal eden son espor organizasyonu oldu. Lig, bugün yaptığı açıklamada Çin’de oynanması planlanan Şubat ve Mart maçlarının oyuncuların ve çalışanların sağlığını ve güvenliğini korumak adına iptal edildiğini duyurdu.

Toplamda beş maç iptal edilirken 15-16 Şubat tarihleri arasında oynanması planlanan maçlar Çin’de oynanacak ilk OWL karşılaşmaları olacaktı. Hangzhou Spark’ın 29 Şubat ve 1 Mart tarihlerindeki maçları da iptal edildi. Guangzhou Charge takımı ise bu değişiklikten en çok etkilenen ekip oldu. Organizasyonun evinde oynayacağı beş maçın üçü coronavirus salgını yüzünden iptal edildi.

Bu değişiklik Overwatch League’in 27 karşılaşmasını etkileyecek. Pacific East ve Pacific West bölgeleri bu süre zarfında en çok etkilenen bölgeler oldu. Los Angeles Valiant, Los Angeles Gladiators, San Francisco Shock, Dallas Fuel ve Vancouver Titans takımları değişiklik gerçekleşmediği takdirde birçok haftayı Çin’de geçirmek zorunda kalacaktı.

Bununla birlikte birçok Overwatch League ekibi antrenman merkezlerini salgından etkilenmemek adına değiştirdi. Bu haftanın başında Guangzhou Charge ekibi antrenman merkezini Güney Kore’ye taşırken Shanghai Dragons takımı da aynı şekilde Kore’de çalışmaya devam edecek.