Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri OPPO, FunPlus Phoenix ile partnerlik anlaşması imzaladı

OPPO, FunPlus Phoenix ile partnerlik anlaşması imzaladı

LPL 2019 Yaz Mevsimi’ni birinci sırada bitiren ve Worlds 2019’un da favorilerinden birisi olarak gösterilen FunPlus Phoenix (FPX), Çinli akıllı telefon markası OPPO ile global partnerlik anlaşması imzaladığını duyurdu.

Anlaşmanın bir parçası olarak OPPO, yeni markası olan “OPPO Reno Ace”i tanıtımını yapacak. Anlaşma ile ilgili olarak farklı bir detay açıklanmamasına rağmen OPPO, Çin sosyal medya kanalı Weibo’da FPX oyuncularının yer aldığı iki yeni reklamı yayınladı.

OPPO’nun aynı zamanda League of Legends’ın global partnerlerinden birisi olduğunu da belirtmek gerekiyor. 20204’e kadar sürecek olan bu anlaşma kapsamında şu an devam eden Worlds 2019’da OPPO markasını yayın süresince görmek mümkün. Marka aynı zamanda bu yılın All-Star etkinliğinde ve gelecek yılın Mid-Season Invitational turnuvasında da öne çıkarılacak.

OPPO’nun bu anlaşması bir espor takımı ile gerçekleştirdiği ilk partnerlik olarak öne çıkıyor. 2017 yılında kurulan FPX, bu yılın en iyi Çin takımıydı. Kısa bir süre önce FPX, Çinli cips markası Oishi ile sponsorluk anlaşması imzalamıştı. Organizasyonun şu ana kadar imzaladığı sponsorlukların çoğunun endemik olmadığının da altını çizelim.