Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Oncan, 5 Ronin’den ayrıldı!

Oncan, 5 Ronin’den ayrıldı!

Şampiyonluk Ligi ekiplerinden 5 Ronim, geçen mevsim TBF'ye çıkan kadronun bir parçası olan Oncan ile yolları ayırdı.

2020 Yaz Mevsimi'nde sonradan açılan 5 Ronin, ligin favori ekiplerini maplup ederek TBF'ye çıkmıştı. #5RMiracleRun hashtag'iyle muazzam bir hikaye yazmayı başaran ekip, 2021 sezonuna iyi bir başlangıç yapamadı. Koreli transferleriyle birlikte kağıt üstünde iddialı bir kadro kuran ekip Vadi'de etkili olmayı başaramadı. Takımdan ilk ayrılan isim nişancı Pilot olmuştu. Bugün yapılan açıklamaya göre üst koridor Oncan ile de karşılıklı anlaşarak yollar ayırdı.

SuperMassive Akademi formasıyla kendini tanıtan Oncan, 2020 Yaz Mevsimi'nde 5 Ronin ile anlaşmaya vardı ve Şampiyonluk Ligi'nde boy gösterdi. SUP Akademi'de kendini kanıtlayan oyuncu Şampiyonluk Ligi'nde de gayet iyi performanslar sergiledi. Geçtiğimiz mevsim TBF'ye yükselen 5 Ronin, SuperMassive'e 3-2 kaybederek Worlds'e gitme şansını kıl payı kaçırmıştı.

Bu yıl ise farklı bir 5 Ronin izliyoruz. Net bir şekilde aynı sayfada olmayan oyuncular uyum konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor. Bu sorunları erkenden fark eden yönetim, ilk olarak yetenekli nişancı Pilot ile yolları ayırarak akademi oyuncusu Andariel'i as kadroya yükseltti. Şimdi ise Oncan ile yollar ayrıldı ve Matilda transferi gerçekleşti. Matilda'nın akademi kadrosuna katılmasıyla birlikte Skewer as kadroya yükseldi.

5 Ronin'in ligde üç galibiyet beş mağlubiyeti bulunuyor. Gelecek hafta Vadi'ye inmesi beklenen beşli: Skewer, BroCColi, Umut, Andariel, Brolia.