Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Olia esporu bıraktı

Olia esporu bıraktı

Ligimizde Bursaspor ve Galakticos forması giyen Murat ”Olia” Mert İlgün esporu bıraktığını açıkladı. Ligimizde geçen sezon Bursaspor Esports forması giyen Olia her ne kadar takımı ligi iyi bir sıralama ile bitiremese de güzel bir gelişim sergilemişti. Gelişiminin yanı sıra Elwind ile  tatlı rekabeti ve yayın esnasında depreme yakalandığında verdiği komik tepkileriyle de biliniyor. 

Esporu bıraktığını şu tweet ile duyuran 22 yaşındaki genç üst koridor oyuncusu, Facebook platformundaki ”LoLespor  Taraftar Grubu” üzerinden bir soru cevap yaptı. İlgi çekici sorulara Olia’nın verdiği cevaplardan bazıları şunlar:

”Gelecek hayatında ne yapmayı planlıyorsun?”
Olia: Yazılım üzerinden ilerlemeyi düşünüyorum.”

”Espordan kazandığın veya devam etseydin kazanacağın para geçimini sağlar mıydı? Bir de yeterince çalıştığını düşünüyor muydun?”
Olia: Yeterince çalışmıyordum. Devam etseydim para ile geçimimi sağlardım ama o kadar sinir,stres ve baskıya değmiyor kazanlına para ya da en azından benim kazandığım para.
 
”Espor kariyerin boyunca toplam kazandığın para ne kadar?”
Olia: Toplam 60-70 bin falandır 2014’ten beri. Ama hiçbir zaman parayı tutamayan biri olduğum için cebimde çok az para var.”

”Hiç takımlar tarafından aldatıldın mı? Paranı vermedikleri falan oldu mu?”
Olia: ”Biz bir takımdan öte bir aileyiz Mert’cim.”

”Neden böyle bir karar aldın?”
Olia: Yaş ilerledi. Artık esporda kendi hayatımı harcadığımı hissetmeye başladım.”

Bize izlettiği güzel oyunlar için Olia’ya teşekkür eder,bundan sonraki hayatında başarılar dileriz.