Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Okullar başlıyooo!

Okullar başlıyooo!

Kimi zaman bize hayatı sorgulatan, kimi zaman sanırım gerçekten açılmasını istiyorum dedirten, kimisinin travmatik anlarının yaşandığı, kimisinin en güzel anılarını yaşadığı “okul” açılmaya yaklaşırken size sizleri mental açıdan rahatlatacak ve bir o kadar da bağımlı etmeyecek 3 oyunu derledik.

1-    Helldivers

Eğer Starship Troopers izlemişseniz Helldivers ilginizi çekecektir. Oyunun açılış introsu net şekilde Starship Troopers’a gönderme (veya esinlenme) olmuş. Oyun sizi Helldiver olmaya davet ediyor. Galaksinin bir çok farklı bölgesine demokrasi ve düzen götürmek için Helldiver’lara katılıp Super Earth‘ü (Bizim gezegenimize verilen isim) daha ileriye taşıma şansına erişeceksiniz. Oyunun görünüşüne aldanıp sakın kolay zannetmeyin, oyun oynadığım birçok oyundan açık ara farkla daha zor ama bir o kadar da eğlenceli. En işlevsel özelliği ise bir bilgiyasar üzerinden oyunu 2 kişi oynayabiliyor olmanız. Ancak, oyuna 2.oyuncu olarak bağlanan tarafın sadece 1.oyuncuda açık olan ekipmanları kullanabilme ve onun seviyesine sahip olabilmenizdir.

 

2-    Grim Dawn

Yine kuş bakışı yine hack&slash diyorsanız haklısınız, ama bu oyunu okul açılmadan son Pazar günü oynarsanız, eve bir an önce dönmek için can atacaksınız. Çok uzun süreli oynanabilen rekabetçi bir oyun değildir kendisi ve kolay kolay güncelleme gelmeyen bir oyundur. Eğer kasten oyuna bağımlı olmak istiyorsanız oyun üzerinde baya kafa yormanız ve zaman harcamanız gerektiğine şüpheniz olmasın. Grim Dawn, kıyamet temalı bir dünyaya sahip aksiyon rol yapma oyunu. Aslında izometrik kamera açısına ve “topla abi topla” mantığına sahip klasik bir hack&slash. Oyun Erken Erişim’de serüvenine başladı ve 3 sene civarında geliştirilmeye devam etti. Bu sürenin firma için biraz sancılı geçti diyebiliriz. Ancak sonunda değdi mi, evet kesinlikle değdi. 

 

3-    Wipeout Omega Collection

İlk olarak PSX 2016 etkinliğinde duyurulan ve Wipeout HD Fury ve Wipeout 2048 oyunlarını kapsayacak olan Playstation Pro için geliştirilen, dinamik 4K çözünürlüğü HDR teknolojisiyle saniyede 60 kare görsellik olarak bizlere sunulan Wipeout Omega Collection arkadaşlarınızla PlayStation üzerinde yaşayabileceğiniz en eşşiz deneyimlerden biri olacaktır. Oyun ilk başta oldukça zor gelebilir ancak oyunun bizzat kendi getirmiş olduğu özellik olan “Pilot Desteği”ni açarak oyunu çok daha kolay ve akıcı bir hale getirebilirsiniz.