Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Okçuoğlu: “Kadro çalışmaları için franchiseı bekleyeceğiz.”

Okçuoğlu: “Kadro çalışmaları için franchiseı bekleyeceğiz.”

Geçtiğimiz hafta büyük comebackin mimarı koç Hatchy ile yollarını ayıran DP, takım sahibinin yaptığı duyuru ile yeniden gündemde. Yarı finalde şampiyonluktan 3-0 ile kopan takım mevsimin sonuna doğru Hatchy ile yollarını ayırmıştı. Hatchy’nin yeniden TCL ekiplerinde yer almak istemesi DP taraftarlarına yeşil ışık yakarken takımdan ayrılan Kirei ve Humanoid hakkında da konuşan Ertuğ Okçuoğlu’nun mevsimi şu şekilde değerlendirdi:

“Kafa karışıklıklarını düzeltmek adına bu açıklamayı yapmak istedim. League of Legends takımımız sezonu kapattı, Kirei, Humanoid ve Hatchy’nin kontratları elenmemiz ile beraber sona erdi. Şu an burada bizimle yapabilecekleri başka bir şey yok. Bu yüzden ülkelerine geri dönecekler. Belki dinlenecekler belki de Avrupa’daki turnuvalarda oynayacaklar. Yeni sezon yaklaştığında ise tekrar görüşeceğiz, konuşacağız.

Yeni sezonda, bildiğiniz gibi, Şampiyonluk Ligi “Partnerlik” sistemine geçiyor. Tıpkı bu sene NA LCS’de uygulandığı ve gelecek sene EU LCS’de uygulanacağı gibi VFŞL’de de takımlar başvuru üzerine seçilecek. Dark Passage olarak biz de başvurumuzu yaptık. 2019 kadromuz ve akademi takımı ile ilgili yapacağımız çalışmalar lige dahil olduktan sonra netlik kazanacak. Elimizden geldiğince hem ana kadromuzda hem de akademi takımımızda hırslı, azimli, saygılı, mental olarak sağlıklı, genç ve yeni yüzlere yer vermeye çalışacağız.

Yeni sezonda her zamandan fazla desteğinize ihtiyacımız olacak. Şunu lütfen unutmayın sizin mutsuz olduğunuz yerde bizde mutsuzuz. Hem takım hem de taraftar olarak hedeflerimiz ortak; her zaman savaşan, çalışan ve elinden gelenin en iyisini yapan bir Dark Passage görmek.”