Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri NRG takımı Overwatch sahnelerine veda etti

NRG takımı Overwatch sahnelerine veda etti

Overwatch Contenders takımlarından NRG’nin kurucusu, sürpriz bir kararla takımın daha fazla profesyonel Overwatch Contenders sahnelerinde yer almayacağını duyurdu ve oyuncularına teşekkür etti.

Overwatch profesyonel sahnelerinde mücadele eden takımlardan NRG, artık bu sahnede görülmeyecek. NRG Esports’un resmi Twitter hesabından yapılan duyuruda takımın dağıldığını duyurdu ve tüm oyuncularına teşekkür etti. Kadroda yer alan Eoghan “Smex” O’Neill, Kevin “Kevster” Persson, Seo “Stand1” Ji-Won, Lee “Byrem” Seng-ju, Mark “Pookz” Rendon ve Chris “MirroR” Trinh’in yeni bir takım bulması için de yardımcı olacaklarını belirttiler. Twitter üzerinden paylaşılan post şu şekilde:

NRG, Overwatch sahnesine 2016 yılında adım atmıştı. 2019 North American West serisinde mücadele eden Contenders takımı NRG, yarı finallere ulaşmadan hemen önce 5. sırada yer alıyordu. Yarı final aşamasında ise Dallas Fuel’in akademi takımı Team Envy karşısında mağlup oldu.

NRG’nin dağılmasıyla birlikte, büyümeye devam eden North American West Ligi’nde 7 katılımcı ismi kaldı. Ancak 2. sezona giderken, bu eksik de tamamlanmış görünüyor. San Francisco Shock takımı bu kısa katılımcı listesinde yerini çoktan aldı. San Francisco merkezli takım, şu anda Overwatch League Stage 2’yi domine ediyor. Mücadele ettiği takımlara karşı 28 maç kazandı ve sırada play-off aşaması var. Shangai Dragons karşısında bir üst aşamaya yükselmek için mücadele edecek olan San Francisco Shock bu dominantlığını sürdürecek gibi görünüyor.