Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri North ve Heroic’den sürpriz takas!

North ve Heroic’den sürpriz takas!

North ve Heroic’den sürpriz takas!

CS:GO arenasının popüler takımlarından Heroic ve North sürpriz bir takasa imza attı. Heroic’ten Nikolaj “niko” Kristensen North’a transfer olurken, karşılığında ise Daniel “mertz” Mertz North’tan Heroic’e transfer oldu.

Danimarkalı oyuncular “niko” ve “mertz”in takası geçtiğimiz hafta vpesports.com’a açıklanmıştı. Oyuncular en azından DreamHack Masters Stockholm 2018 ve FACEIT Major turnuvaları boyunca yeni takımlarında oynayacak.
North’ Oscar “mixwell” Canellas’ı DreamHack Open Valencia’da denemek istediği için mertz’i yedeğe oturtmuştu. 19 yaşındaki oyuncu bu turnuvadan sonra, takımı daha yetenekli ve iyi bir AWP aradığı için kaptan Mathias “MSL” Lauridsen ile birlikte as kadroya geri dönmedi.
Mertz’in olgunlaşmak için Heroic’e transfer olmasıyla birlikte niko North’taki performansına devam edecek. Yaklaşık 2 yıldır Heroic bünyesinde yer alan niko, 1.08 ratinge sahip.
Takımların açıklamasına göre, FACEIT Major’un sona ermesinin ardından takım durumlarını yeniden değerlendirecekleri belirlendi. Bu takasın ardından Heroic ve North’un kadrosu şöyle şekillendi:

North
Mathias “MSL” Lauridsen
Philip “aizy” Aistrup
Valdemar “valde” Bjørn Vangså
Markus “Kjaerbye” Kjærbye
Nikolaj “niko” Kristensen

Heroic
Andreas “MODDII” Fridh
Adam “friberg” Friberg
Patrick “es3tag” Hansen
Asger “AcilioN” Larsen
Daniel “mertz” Mertz