Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Norskeren, Excel’e transfer oluyor

Norskeren, Excel’e transfer oluyor

Splyce ile Worlds 2019’a katılma başarısı gösteren destek oyuncusu Norskeren, ESPN’in haberine göre Excel’e transfer oluyor.

Sezon arası henüz başlamışken sürpriz transfer haberleri de yavaş yavaş paylaşılıyor. 2020 sezonuna yepyeni bir kadro ve yapılanmayla başlayacağını Fnatic’ten ayrılan YoungBuck’ı transfer ederek gösteren Excel, ilk kadro hamlesini de destekte gerçekleştirecek gibi duruyor. ESPN’in haberine göre Splyce’ın genç desteği Norskeren, 2020 Bahar Mevsimi’nde Excel forması giyecek.

Bu transfer aynı zamanda Splyce’ın Worlds kadrosunun dağılacağı dedikodularını da güçlendirdi. Takımın üst koridoru Vizicsacsi emekliye ayrıldığını açıklarken Norskeren’in Excel’e transfer olması, geri kalan oyuncuların da SPY’den ayrılacağına işaret ediyor. Özellikle nişancı Kobbe’nin hem Avrupa’da hem de Amerika’da çokça telafuz edilen bir isim olması olasılıkları arttırıyor. Bununla birlikte Xerxe ve Humanoid de sözleşmesi biten oyuncular arasında yer alacak.

Norskeren’in Excel’de hangi nişancıyla oynayacağı konusunda henüz bir fikir bulunmuyor. Fakat yeni sezona iyi başlamak isteyeceğini açıkça gösteren Excel’in yetenekli bir nişancıyla Norskeren’i alt koridora göndereceğine kesin gözüyle bakılıyor.