Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Damonte takım aradığını açıkladı

Damonte takım aradığını açıkladı

Geçtiğimiz sezonu Clutch Gaming/Dignitas forması altında tamamlayan Damonte, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak takımın kendisiyle sözleşme yenilemediğini ve gelecek tekliflere açık olduğunu belirtti.

Uzun bir süredir LCS sahnesinde yer alan yetenekli orta koridor, daha önce Echo Fox forması giymişti. LCS’in umut vaad eden yerli orta koridorları arasında en iyilerden birisi olarak gösterilen Damonte, Clutch Gaming’de ne kadar tehlikeli olabileceğini göstermişti.

Geleneksel orta koridorlardan farklı bir tarzda oyunu Vadi’ye yansıtmayı seven Damonte, harita üzerinde dolaşmayı ve diğer koridorlara etki etmeyi çok seviyor. Bu yönden Doinb’ye fazlasıyla benzeyen Damonte’nin hayran kitlesi de oldukça büyük.

Dignitas’ın yerli bir orta koridordan vazgeçmesi ise spekülasyonlara neden oldu. LCS’in Worlds’teki başarısızlığı tahmin edebileceğiniz üzere son günlerin en popüler tartışma konularından birisi. Yerli yeteneğe yatırım yapılması gerektiği ise büyük bir çoğunluğun ortak kitlesi. Bu göz önüne alındığında Dignitas’ın Damonte ile sözleşme yenilememesi eleştiriye sebep olsa da oyuncunun kendisine çok rahat bir şekilde takım bulabileceğini söylersek yanılmış olmayız.

Yeni sezonda nasıl bir kadroyla Vadi’ye ineceğini bilinmeyen Dignitas, geçtiğimiz günlerde üst koridor oyuncusu Huni’nin sözleşmesini 2.3 milyon dolara uzatmıştı. İlk defa Worlds’e katılma başarısı gösteren organizasyonun 2020 yılında neler yapacağını ise hep beraber bekleyip göreceğiz.