Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Nintendo mobil oyun sektöründen çekiliyor!

Nintendo mobil oyun sektöründen çekiliyor!

Deneyimli oyun firması olan Nintendo yeni yayımlanan bir rapora göre mobil taraftan çekiliyor. Mobil oyun sektöründe aradığını bulamadığı söylenen deneyimli oyun şirketinin bir sonraki hamlesinin ne olacağı tam olarak bilinmiyor. Biliyorsunuz mobil oyunlar birkaç yıl içinde önemli ölçüde artış gösterdi. Hal böyle olunca birçok şirkette mobil oyun sektörüne giriş yaptı. Bunlardan birisi de özellikle Switch ile adından söz ettiren Nintendo olmuştu. 

Nintendo imzalı en popüler oyun ise şüphesiz Mario Kart Tour oyunu olmuştu. Nintendo’nun yayımladığı oyunların verilerine bakıldığında ise karşımıza 1 milyar dolarlık bir başarı çıkıyor. Nintendo bu noktada bunu nasıl başarısız değerlendiriyor bilmiyoruz ancak mobil taraftan çekilecek olması şok etkisi yaratmış durumda. 

Mevcut oyunların etkilenip etkilenmeyeceği ya da hangi oyunların etkileneceği şu an için belirsizliğini koruyor. Belli ki şirket enerjisini finansal bir getirisi olmayan mobil oyunlara değil de asıl kazancını sağladığı Nintendo Switch konsoluna harcayarak bu konsol için oyun geliştirmeye karar vermiş gibi duruyor. Bu rapora göre Nintendo, karşımıza bir daha yeni bir mobil oyunla çıkmayacak.