Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri NBA 2K League, Youtube ile anlaşma yaptı

NBA 2K League, Youtube ile anlaşma yaptı

Youtube, NBA 2K Ligi için Twitch ile yayın partnerliği anlaşması yaptığını duyurdu. Bu anlaşmaya göre, lig, play-off karşılaşmaları ve büyük final sürecinde yayınları sunacak.

Geçtiğimiz yıl boyunca NBA yayınlarını yapan tek bir yayın platformu vardı. Ancak NBA’in hızlı büyümesi ve her geçen süreçte daha büyük bir kitleye ulaştığı gerçeği göz önüne alındığında, yalnızca bir yayın platformu olması mantıklı gelmiyordu.  Erken başlayan 2019 sezonu boyunca, play-off ve final karşılaşmaları da dâhil olmak üzere 230’dan fazla oyun Youtube üzerinden de yayımlanacak. NBA 2K Ligi, tek bir platform üzerinden yayın yapma kararını değiştiren son major ligi durumunda. Şubat ayında, ESL’nin Facebook ile devam etmekte olan yayın anlaşması sona eriyor. Bu anlaşmanın konusu, ESL One ve ESL Pro League etkinliklerinin İngilizce ve Portekizce yayınlarının yapılacağı ile ilgiliydi. Mart ayında ise FACEIT Esports Series (ECS) Counter Strike Global Offensive Ligi, 4 yıldır yayınlarını sürdüren Youtube platformunun yanı sıra Twitch ile de anlaşmaya vardı. Bir başka anlaşma yapan lig ise Psyonix Rocket League Champions Series oldu. 7. sezon için Youtube üzerinden yayın yapma anlaşması yapan RCLS, önceden yalnızca Twitch ile maç yayınını izleyicilerine sunuyordu.

Şu anda, Activision Blizzard’ın Overwatch Ligi ile Twitch arasında yapılan anlaşma, yayın platformları ile yapılan anlaşmalar arasında ilk akla gelen örneklerden biri durumunda.