Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri NA LCS’te finalin adı kondu!

NA LCS’te finalin adı kondu!

NA LCS 2018 Spring’in ikinci finalistini belirleyecek olan seri 100’ın Cho, Olaf, Orianna, Caitlyn, Morgana picklerine karşılık Sion, Trundle, Syndra, Ashe, Karma pickleri CG’de kilitlendi. Maça hızlı başlayan 100, daha minionlar doğmadan midde Karma’nın flashını alarak botta 1-0 önde başladı. İlk Kan’ı da topta gören 100 oyuna yavaştan yön vermeye başladı. Oynadığı makro oyun üzerine drake buffları ve isabetli Ori ultileri de eklenince CG’yi 35. dakikada bozguna uğrattı.

Serinin ikinci maçında savaş başlatma picklerine yönelen CG Sion, Skarner, Azir, Ezreal ve TK’yi kilitledi. 100 ise Cho, Olaf, Ryze, Varus ve Braum pickleri ile rifte indi. Oyunda erken bir drake ile momentum kazanan 100, botta aldığı iki skor sonrası bir drake daha aldı. Bu maçta rakibinin hatalarını iyi değerlendiren ekip CG oldu. Baron çevresinde rakibini savaş yapmay zorlayan CG, Azir’in üçü kişilik ultisi ile savaşı başlatan taraf oldu. Savaş ardından rahat bir Baron alan CG, Bannon ile birlikte mid dış turretini yıktı. Burada çıkan savaşta da ace alan CG seriyi 1-1’e getirdi.

Üçüncü oyunda earlyde haritanın genelinde 100 hakimiyeti vardı. Apollo’yu early gamede düşüren 100 seri boyunca en rahat oyununu oynseri boyunca en rahat oyununu oynadı. 4 drake + Baron + BoC ile rakibinin üssünü yıkan 100, Elder’da çıkan savaşı alarak seriyi 2-1’e getirdi.

Dördünce oyuna geçtiğimizde Olaf’ı pickleyen GC ve early gamede parlayan bir LirA vardı. Olaf’ın topta Shen’i kamplaması Siona’a lanede rahat ettirdi. Zac’e nazaran daha rahat objektif kontrolü olan GC çıkan iki Ocean drakei de aldı. Baron sonrası botta 5v5 savaşta geri çekilen 100 maç genelinde olduğu gibi CG’ye yanıt veremedi ve seri beşinci maça gitti. 6/0/3 ile LirA umut aşıladı.

Serinin en uzun süren maçı şüphesiz beşinci maçtı. Proaktif oynayan yine CG’di. LirA’nın yine koridorlarını öne geçiriyor Meteos ise rotasyon çevirmede zorlanıyordu. Mid gamede daha iyi koordine olan takım 100 oldu. Yaklaşık 5 dakikada Baron piti dışında dönen dürtmeler 100 lehine sonuçlansa da Ezreal’ın Ryu’nun Galio’sunun flank flash +W ‘sundan çıkar çıkmaz kendini çatışmadn kurtarması 100’ın Ez’e ulaşmasını epey zorladı. İki takım da rakibinin küçücük bir hatasını kolaçan ederken hatalardan ilki 100’dan geldi ve Febiven Baron’u çaldı fakat efektif kullanamadı. Bir sonraki Baron’u alan 100 rakibine adeta Baron kullanım dersi verdi. Caitlyn’in menzilinin can sıktığı dakikalarda buff ile birlikte rakibini üsten dışarı çıkartmayan 100, Ornn’un yanlış ultisi sonrası 74. dakikada galibieyte ulaştı ve adını TL’in yanına yazdırdı.

Ligin yeni ekiplerinden olan 100 için ilk sezonda final oynamak büyük başarı. TL’in ise uzun zamandır playofflarda umduğunu bulamaması, bu seneki flash rosterı ile finale kalması ve Rush Hour’ın finalde karşı karşıya gelecek olması şampiyonluk yolunu biz izleyciler içn daha heyecanlı kılıyor.