Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri EU LCS’te finalistler belli oldu

EU LCS’te finalistler belli oldu

Seriye sOAz’ın yokluğunda Bwipo ile çıkan FNC Sion, Nidalee, Zoe, Ezreal ve TK picklerine giderken VIT Cho, Trundle, Taliyah, Jhin ve Braum’u tercih etti. Tabiri caizse Taliyah’a oynayan Broxah, Caps’in öne geçmesinde yardımcı oldu. Yaptıkları birkaç rotasyonda ümit verse de VIT tflerde pozisyon almakta epey zorlandı. 25 dakikada oyunu kapatan FNC seride 1-0 öne geçerken VIT’de Jiizuké’nin 1/5/4 performansı hayal kırıklığı yarattı.
İkinci maça hızlı başlayan takım FNC oldu. İlk dakikadan rakibinin bluesuna çöken takım buradan skor alarak ayrılsa da earlyde rakibinin hatalarını değerlendiren takım VIT oldu. Mid gamee geçtiğimizde ise FNC seriye ağırlığı yansıtmaya başladı. Botta bulduğu 3 skor ile oyundaki hakimiyetini arttıran FNC tecrübesini konuşturarak 13k öne geçtiği serinin ikinci maçını 30 dakikabtirdi. VIT’nin Swain’e yanıt verirken zorlandığını belirtmem gerek.

Üçüncü oyun bambaşka bir VIT izledik. Early gamede daha aktif bir oyun sergileyen VIT, FNC’in hatalarını affetmedi desem yeridir. Aldıkları Baron ile topta 3 skor alan VIT adeta durdurulamıyordu. İkinci Baron için pitte kapışan takımlar çıkan smite savaşında VIT buff ile ayrıldı. Buffı efektif bir şekilde kullanan VIT 33 dakika süren maçta seriyi 2-1’e getirdi.
Dördüncü oyunda oyunu yeniden domine eden bir FNC vardı. Early ve mid gamede proaktif kararlar takımını skorda öne geçirse de altın farkı 600’den az ve turret sayısında iki takımın da ikişier skoru vardı.24. dakikada TK skoru sonrası Baron’a dönen FNC, Gnar’ın ultisi ve Olaf’ın flash + smiteına karşı Baron’u cebe indiren FNC vakit kaybetmeden buffı doğru kullandı ve seriyi 29. dakikada 3-1’e getirerek G2’nun rakibi oldu. Serinin MVP’si 7,6 KDA ile Caps oldu.

G2 ve Fnatic finali 8 Nisan saat 17.30’da start alacak.