Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri MSI’da yangın paniği!

MSI’da yangın paniği!

MSI etkinliğinin yer alacağı bölgede, test sırasında yangın çıktı!

15 Mayıs 2019 Çarşamba günü, sabah saat 2 sıralarında Taipei Heping Basketbol Stadyumu'nda yangın paniği yaşandı. Olay ihbar edildikten hemen sonra itfaiye ekiplerinin bölgeye ulaştığı ancak ekipler olay yerine geldiğinde yangın yola sıçradığı için yangını kontrol altına almak için uzun uğraş sarf ettikleri söylendi. Yangını kontrol altına alma çabaları devam ederken yolun diğer kısımlarının da alev almaması için yolların tamamen ıslatıldığı belirtildi. Araştırmalardan sonra yangının sebebinin, yaklaşmakta olan bir espor etkinliğinde (League of Legends MSI Finalleri) kullanılmadan önce denenmek üzere 48 saat aralıksız çalıştırılan iki jeneratörün sebep olduğu öğrenildi. Jeneratörlerin yanmaya başladıktan sonra yakıt deposunun sızdırdığı, bu yüzden alevlerin büyüdüğü belirtildi. Kazada şans eseri ölen veya yaralanan olmadı. 

Yangının çıktığı stadyumda ise 17, 18 ve 19 Mayıs 2019 tarihlerinde toplamda 3 ayrı MSI maçının olduğunu hatırlamakta fayda var.

17 Mayıs 2019'ta oynanacak olan maç Invictus Gaming ve Team Liquid arasında Bo5 formatında gerçekleşecek.

18 Mayıs günü gerçekleşecek olan karşılaşma ise SK Telecom T1 ile G2 Esports arasında olacak.

19 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleşecek olan MSI Final serisinde yer alacak olan takımlar ise 17 Mayıs  Cuma günü (Invictus Gaming ve Team Liquid) gerçekleşecek olan serinin kazananı ile 18 Mayıs günü gerçekleşecek olan serinin (SK Telecom T1 ve G2 Esports) kazananı arasında gerçekleşecek.

 

 

İtfaiye ekiplerinin müdahelesi sayesinde yangın, çevredeki araçlara ve stadyuma hiç sıçramadan kontrol altına alınarak söndürüldü. "Hong Wenbin" adında bir yetkili, "Riot Games yetkililerinin jeneratörleri satın almadığını, başka bir firmadan kiraladıklarını ve denemek için uzun süre çalıştırıldığını belirtti. MSI etkinliğinde kullanmadan önce denemek ve hazırlık yapmak amacıyla 48 saat aralıksız çalıştırılan iki jeneratör, bilinmeyen bir sebepten ötürü yanmaya başlamış ve yakıt depoları alev almış. Yakıt depoları da alev alınca, yağ depolarında bulunan yağlar ile birlikte jeneratör yakıtları yola dökülmüş, yolun da alev almasını sağlamış." açıklamasını yaptı.

Yangını kontrol altına almak için 6 itfaiye aracı ve 14 itfaiye görevlisinin çalıştığı,edinilen bilgiler arasında yer alıyor.