Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Microsoft daha uygun fiyatlı bir Xbox üzerinde çalışıyor

Microsoft daha uygun fiyatlı bir Xbox üzerinde çalışıyor

Microsoft özellikle PlayStation 5’in üzerindeki beklentilerin artmasıyla birlikte Xbox Series X iyice merak edilmeye başlandı. Oyun konsollarına olan ilginin her geçen gün artmasıyla birlikte, Microsoft tarafından uygun fiyatlı bir oyun konsolu hamlesi geliyor ki bu rekabeti ciddi oranda artırıyor.

Bir süredir Microsoft’un yeni oyun konsollarına oranla daha uygun fiyatlı bir versiyon sunması zaten bekleniyordu. Tom Warren’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşıma göre, Lockhart model koduna sahip olan uygun fiyatlı Xbox modelinin, Series X’te bulunan yeni nesil gelişmelerin bir çoğuna sahip olacağı, ancak hedefinin 1080p veya 1440p çözünürlükte oyun deneyimi sunmak olduğu dile getiriliyor.

Project Scarlett kod adına sahip olan Xbox Series X resmi olarak duyurulmadan önce Lockhart ve Anaconda isimlerinden bahsediyordu. Series X’in anakartına Anaconda isimlendirmesi eklenince, Lockhart ortada kalmıştı.

Sızan belge bir Lockhart profil oluşturma modundan da bahsediyor. Microsoft'un Xbox planlarına aşina olan kaynaklara göre, bu özel Lockhart modunun Xbox Series X geliştirici kitinin bir parçası olduğunu söylüyor.

Kod adı Dante olan ve oyun geliştiricilerin Microsoft'un bu ikinci konsolla vurmak istediği performans profiline sahip özel bir Lockhart modunu etkinleştirmelerine izin veriyor. 7,5 GB kullanılabilir RAM, beklentilerin üstünde CPU hızı ve yaklaşık 4 teraflop GPU performansı içerdiğini görüyoruz. Xbox X Serisi, 13,5 GB kullanılabilir RAM içeriyor ve 12 teraflop GPU performansını hedefliyor.