Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Mert Yazıcıoğlu ile röportaj! | İYİ OYUN FİLMİNİN GALASINDAYIZ!

Mert Yazıcıoğlu ile röportaj! | İYİ OYUN FİLMİNİN GALASINDAYIZ!

Dünyanın ilk espor temalı filmi olan ve 2 Kasım’da vizyona girecek olan İyi Oyun filminin galasında başrol Mert Yazıcıoğlu ile röportaj yaptık!

Soru: Bize biraz filmden ve karakterinizden bahsedebilir misiniz?

Mert Y.: Filmimiz bir espor filmi. League of Legends adlı oyunda turnuvalara katılıp kazanma hikayesi diyebilirim. Karakterim Cenk, 18-19 yaşlarında ailesiyle yaşayan ve ailesine destek olmak için internet kafede çalışan bir çocuk ve LoL oyuncusu. Sonrasında bir menajerin keşfetmesiyle profesyonel hayata atılıyor kendisi.

Soru: Peki, esporcuların dışındaki insanlar ne alabilir bu filmden?

Mert Y.:Sadece oyun üzerine bir film değil. İçinde dostluk, mücadele barındıran bir film. En çok burasını seviyorum çünkü sadece bir oyun filmi buna gitmeyelim değil de gerçekten insanların ders çıkarabileceği bir film olduğunu düşünüyorum. Onun haricinde ailesi izin vermeyen, oyun oynamasına izin vermeyen çocukların ailesini alıp gelebileceği bir film. Aslında o kadar da kötü bir şey değil. Endüstrisi çok büyük açıkcası.

Soru: Filmde oyunla alakalı gerçekçiliği artırmak için destek aldınız mı ve bunu başarabildiniz mi?

Mert Y.: Ben zaten 15 senedir oyun oynayan bir adamım. İlgim olan bir spor dalı, çüğnkü artık bir spor. Ben bundan 5 sene önce de esporu takip ediyordum açıkcası. Kimisi futbol, basketbol izler, ben de espor izliyordum. O yüzden proje ilk geldiğinde de çok heyecanlandım. Benim de ilk filmim bu arada ve Türkiye’de ve dünyada ilk tescilli film olduğu için. Daha önce çekilenler var ama tescilli değildi. O yüzden çok mutluyum. Destek almadım çünkü bana teklif geldiğinde ben LoL oynamaya başladım. Bu tarzda bir oyun oynamıyordum MOBA olarak ama çok adapte olduğumu düşünüyorum. Ben ihtiyaç duymadım kendi başıma öğrendim.

Soru: Espora hakim olduğunuzu söylediniz, peki filmle birlikte kendinize neler kattınız?

Mert Y.: O kadar uçuk ücretler döndüğünü bilmiyordum açıkcası. Evet ödüller, ödül havuzları vs. var ama bu kadar ücret döndüğünü bilmiyordum arkasında. Çünkü bu iş Türkiye’de yeni ve LoL üzerinden dönüyor daha düşük ücretlerle ama Türkiye’de de ilerledikçe büyük bir endüstri olacağını düşünüyorum. Kendime ne kattım, tabi keyif alarak oynuyorum vaktim oldukça, onun haricinde çok güzel bir ekiple tanıştım, yeni insanlarla tanıştım bu filmle beraber. Filmimizin iyi olduğunu düşünüyorum, ben de yeni izleyeceğim, hiç izlemedim henüz.