Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri MDL Paris Major için geri sayım başladı

MDL Paris Major için geri sayım başladı

OGA DotaPit Minor’un sona ermesiyle, MDL Paris Major turnuvasının detayları ortaya çıkmaya başladı. Turnuva 4 ile 12 Mayıs tarihleri arasında Paris’te gerçekleşecek. Turnuvaya katılacak 16 takım da kesinleşti.

Bu takımların 15’i elemeler yoluyla turnuva listesine adını yazdırdı. Avrupa, Çin ve Kuzey Amerika bölgelerinden 3 temsilci turnuvada yer alırken diğer bölgeler 2 temsilci ile katılacak. Takımlar, her birinde 4 takımın yer aldığı 4 gruba ayrılacaklar. İlk iki sırada yer alan takımlar “Upper Bracket”, son iki sırada yer alanlar ise “Lower Bracket” aşamasına geçecek. Tüm bu karşılaşmalar Bo3 formatında yapılacak. Play-offlar da aynı formata sahip olurken Lower Bracket karşılaşmalarının ilk turu Bo1, Büyük Final karşılaşması ise Bo5 formatıyla gerçekleşecek.

 

Following @NiPGaming's success at the OGA Dota Pit Minor, we have now confirmed all the 16 competing teams at the MDL Disneyland® Paris Major.

We are therefore glad to announce the groups and schedule for #MDLDisney. Which group do you consider to be the group of death? pic.twitter.com/ZU9h3bLvVo

— Mars Media (@MarsMedia) 29 Nisan 2019

 

A Grubu

MDL Paris Major’un ilk grubu aynı zamanda “ölüm grubu” adıyla da anılıyor. Team Liquid, Virtus.pro, Team Team veKeen Gaming’in yer aldığı gruptan bir takım Upper Bracket’a yükselecek. Son dönemlerdeki performanslara bakarak takımları değerlendirmek gerekirse, Virtus.pro, grubun favorisi oluyor. The International’a biletlerini garantilediklerini de düşünürsek, turnuvada herhangi bir baskı hissetmeden mücadele edeceklerini söylemek yanlış olmaz.

Ancak, grupta bulunan diğer üç takım da göz ardı edilemeyecek performanslara sahip. Keen Gaming, ESL One Mumbai’nin şampiyonu oldu. Team Liquid, şu an durağan bir döneminde olsa da patlama yaşaması an meselesi diyebiliriz. EternalEnvy’nin takımı Team Team ise özellikle yıldız oyuncusunun performansı ile her zaman dikkat çekti ve elemelerde favoriydi.

B Grubu

Grupta yer alan takımlara ilk baktığımızda NiP ve Team Secret en güçlüler gibi duruyor. Team Scret, en güçlü oldukları sezonu yaşıyor ve bu başarıyı katıldıkları turnuvalarda herkese gösteriyor. Bu sebeple, turnuvada güçlü bir rakip pozisyonunda olması ve TI 9 için öne çıkan adaylardan olması şaşırtmıyor. Diğer yandan, NiP 2 gün önce OGA DotaPit Minor’un şampiyonu oldu ve kendilerine güvenleri de motivasyonları da tam olarak MDL’de mücadele edecekler. Bu durum, takıma büyük bir avantaj sağlıyor.

Grubun diğer takımı Team Empire, özellikle King R ile öne çıkıyor. Ancak güçlü rakiplerini düşününce ellerinden gelenin en iyisini yapmaları gerektiği de açıkça görünüyor.

C Grubu

Grubun favori takımları arasında Vici Gaming ve PSG.LGD bulunuyor. DPC sezonu boyunca öne çıkan takımlardan hangisinin grubun ilk sırasına yerleşeceğini izlemek heyecan verici olacak. Diğer bir takım Mineski ise tahmin edilemezlerden biri. Tüm takımlara karşı galibiyet alabileceği gibi mağlubiyet de alabilir. paiN Gaming ise bu grubun en zorlananı olacak gibi duruyor. Ekstra bir performans sergilemezlerse rakipleri karşısında güçlü konuma gelmeleri oldukça zor olur.

D Grubu 

A grubundan sonra en ilginç takımların bir araya gelişi bu grupta oldu. Evil Geniuses, yeniden kendini kanıtlamak için OG, Fnatic ve compLExity Gaming’e karşı etkili performanslar sergilemeli. compLexity Gaming, grubun favorisi durumundayken bu konum için yarışabilecek bir rakibi de var: Fnatic. Evil Geniuses, durağan bir sezon geçirdiği düşünülürse zor bir karşılaşma süreci yaşayabilir.

Diğer yandan, Ana’nın takıma dönüşünden sonra OG, oyun performansını ileriye taşıdı. Ancak birkaç gün önce mağlubiyetle sonlanan AI etkinliğinden sonra motivasyonları düşük olabilir. Fnatic ise DreamLeague Sezon 11’i üçüncü sırada tamamladı. Bu turnuvada ise “kazanmak için mücadele edeceklerini” açıkça belirtmişlerdi.  compLexity Gaming ise kötü geçen bir DPC sezonunun ardından turnuvada yer alıyor. Ancak başarılı bir sonuç beklenen takımlar arasında olmadıkları da açıkça görülüyor.