Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Mayıs ayının heyecanla beklenen oyunları

Mayıs ayının heyecanla beklenen oyunları

Yapımcı şirketler, piyasaya sürdüğü her yeni oyunla zirveyi hedefliyor. Bazı oyunlar bu hedefe ulaşsa da bazıları beklenen etkiyi yaratmıyor. Özellikle çıkışından önce duyurulduğunda heyecan uyandıran oyunların çıktığı zaman tüm bu heyecanı yerle bir etmesi hayal kırıklığı oluyor. Mayıs ayında çıkacak olan oyunlar arasında da heyecanla beklenenler var. Peki, sizce bu oyunlar heyecanı popülerlikle mi taçlandıracak yoksa hayal kırıklığı oluğuyla mı kalacak? İşte o oyunlar:

  1. Pandemic Express

FPS türünde bir oyun olan Pandemic Express, zombi sürüsüne karşı mücadele edeceğiniz bir oyun. Tanıtımını izlerken en dikkat çekici nokta ise yok edilen zombilerin parçalara ayrılarak yok olması oluyor. Devasa bir trende başlayan senaryoda öncelikli hedef trenden çıkmak. Bu hedefe ulaşmak içinse sürü halindeki zombi engellerini aşmak gerekiyor. Yapımcı şirket tinyBuild, oyunu duyurduktan sonra heyecanlı bekleyişe giren kitle göz ardı edilecek oranda değil. Oyun 2 Mayıs’ta bilgisayarlar için erişime uygun olacak.

  1. Life is Strange 2: Episode 3

2015 yılında ilki çıkan oyunu, 2018 yılında mobil versiyonunun da çıkmasıyla büyük bir ses getirmişti. Yapımcılar bu sese ikinci oyunu çıkararak cevap vermek istemiş olacaklar ki önümüzdeki ay Life Is Strange 2 oyuncularla buluşacak. İlk oyunda, ana karakterin hayatı etrafında bir senaryoya sahip olan oyun, Dontnod Entertainment’in bir ürünü. Oyunda zamanla oynayarak olayların nasıl gelişeceğini etkileyebiliyorsunuz. Ödül kazanmış bir oyun olması, başarısını ve ne derece sevildiğini de kanıtlar nitelikte. İkinci oyun, yine aynı yapımcının elinden çıktı. Bu kez ana karakterimiz değil ana karakterlerimiz var: Sean ve Daniel Diaz kardeşler. Biri 16, diğeri 9 yaşında olan karakterler, Seattle’daki evlerinden uzakta bir maceranın içine giriyor. Bu macerada gizemli güçlerinin farkına varıyorlar. Sean, verdiği kararların hayatlarını etkilediğini fark ettiğinde asıl maceranın yeni başladığını anlarlar. Adı gibi ilginçliklerle dolu olan oyunun çok sevileceği açıkça görülüyor. Oyunu bilgisayar, PlayStation ve Xbox üzerinden oynamak için 9 Mayıs’a kadar beklememiz gerekiyor.

  1. Oxygen Not Included

Klei Entertainment tarafından yapılan oyun, 14 Mayıs’ta bilgisayarlar için erişime açık olacak. Simülasyon oyunları kategorisinde yer alan oyunun senaryosu için mekân, uzay olarak belirlenmiş. Birçok konuda kısıtlı imkânların olduğu oyunda, ihtiyaç duyulan yapıları inşa ediyor, bu yapılara ihtiyaç duyulacak sistemleri yerleştiriyorsunuz. Bu işleri ise duplicantlar yapıyor, yani onları yönetiyorsunuz. Oyunu bilgisayarlardan oynayabilmek için 1 ay kadar beklemek gerekecek çünkü oyun 28 Mayıs’ta çıkıyor.

  1. Technosphere Reload

İnsan ırkını kurtarmak için bir asteroide tehlike dolu yolculuk yapacağınız oyun, Adaptive Game tarafından 15 Mayıs‘ta piyasaya sunulacak. Technosphere’i kontrol edeceğiniz bu oyunu oynamak için en az 5 GB kullanılabilir alana sahip olmanız gerekiyor. Çok fazla görsel detay olduğu düşünülünce iyi bir ekran kartı gerektirdiğini de eklemeliyim.

  1. Warhammer Chaosbane

Mayıs ayında çıkacak son oyun, ayın son günü erişime açılacak olan Warhammer Chaosbane. Bilgisayar, Xbox ve PlayStation  versiyonları çıkacak olan oyun öncelikle beta versiyonuyla karşımıza çıkacak. Eko Software tarafından geliştirilen RPG türündeki oyunda karşılaştığınız canavarlara karşı mücadele ediyorsunuz. Bu canavarların zorluk seviyesi farklı olan türleri bulunuyor ve mücadele etmek için farklı stratejiler kullanmak gerekiyor. Oyunda yer alan her karakter sınıfı kendine has oyun tarzına sahip. Büyü yeteneklerinin de görüldüğü oyunda oyun senaryosu oldukça tanıdık geliyor. Çok kolay adapte olunabilecek bir oyun türü olduğu kanısındayım.