Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Maxi, Dark Passage’a transfer oldu

Maxi, Dark Passage’a transfer oldu

Bir dönem ÇİLEKLER forması giyen Danimarkalı ormancı Maxi, Dark Passage'a transfer oldu.

2019 Kış Mevsimi'nden itibaren kadroyu tam olarak gençleştirme kararı alan Dark Passage, bu stratejisinin meyvelerini yavaş yavaş topluyor. Hem as hem de akademi kadrosunda yoluna tamamen Türk oyuncularla devam eden organizasyon bugün yaptığı transferle yapılanmasını biraz da olsa değiştirmeye göz kırptı. Dark Passage, son olarak FlyQuest Akademi forması giyen genç ormancı Maxi ile anlaştığını duyurdu.

Profesyonel oyunculuk kariyerine 2017 yılında başlayan Maxi, ilk olarak kendi ülkesinin civarındaki bölgelerde forma giydi. Bu süreçte ismini duyurma fırsatı bulamadı ve Yükselme Ligi ekiplerinden ÇİLEKLER'e transfer oldu. Ülkemizdeki serüveni kısa sürdü ve bir süre sonra transfer olduğu Ninjas in Pyjamas ile EU Masters'da boy gösterdi.

Maxi son olarak LCS Akademi Ligi'nde FlyQuest forması giydi. Ülkemizde en son 2018 yılında mücadele etti ve 2 yıl aranın ardından Dark Passage formasıyla Türkiye'ye geri döndü. DP geçtiğimiz sezon da Türk oyunculardan kurduğu kadroya bir yabancı eklemişti. 2019 Yaz Mevsimi'nde tek yabancı orta koridor Vrow'ken bu sefer ormancı Maxi olacak.

Danimarkalı ormancının as kadroda mücadele etmesi bekleniyor. Takım bu şekilde bir yapılanmaya giderse genç oyuncu Kituruken'in akademi kadrosuna dönebileceğini belirtmek gerek. Dark Passage bu hafta 5 Ronin ve Beşiktaş Esports karşısına çıkacak. Ekip, Fenerbahçe'ye kıyasla 1 mağlubiyet fazla aldığı için 2. sırada yer alıyor.