Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri MASTERS COPENHAGEN’IN DİKKAT ÇEKEN TAKIMLARI

MASTERS COPENHAGEN’IN DİKKAT ÇEKEN TAKIMLARI

Yılın ikinci uluslararası turnuvası olan Masters Copenhagen, 2 gün sonra başlıyor! Bu turnuvada yer alacak olan dikkat çekici takımları listeledik.

1) FNATIC:

Listemizin ilk sırasında EMEA şampiyonu FNATIC var. Fnatic bugüne kadar EMEA bölgesinde her zaman tepe noktalarda yer aldı. Fakat bu sefer çok daha güçlü geliyorlar diyebiliriz. Özellikle Challengers 2 öncesinde yaptıkları Alfajer ve Enzo transferlerinden sonra takımın ivmesi hızla artış gösterdi. Bu transferlerden sonraki süreçte Fnatic, EMEA Challengers 2 turnuvasını namağlup bir şekilde tamamladı.

Momentumu gitgide yükselen Fnatic, turnuvanın en çok dikkat çeken takımları arasında.

 

2) LOUD:

Listenin ikinci sırasında ise Brezilya rüya takımı LOUD var. Kendi bölgesini domine etmeleriyle ün kazanmış Brezilyalı oyuncular, bu yıl yapılmış olan Masters Reykjavik’te de gayet iyi bir iş ortaya koymuştu. İlk etapta G2, TL, ve OpTic’i devirmeyi başarmışlardı. Fakat Büyük Final’de OpTic’e karşı oynadığı rövanş mücadelesini 0-3 kaybeden LOUD turnuvayı 2. olarak tamamlamıştı.

Bu yıl ise kendi bölgesindeki Challengers 2 turnuvasını domine ettiler. LOUD bu süreçte oynadığı 7 seriyi harita bile kaybetmeden tamamladı. Bu üstün performanslarını devam ettiren ve gittikçe kendini geliştiren LOUD, kesinlike favori takımlar arasında.

 

3) DRX:

DRX ekibi oyunun başından beri sürdürmekte olduğu Kore dominasyonunu keskinleştirerek devam ettiriyor. Önceki sezonların aksine şu ana kadar geçirdiği en temiz lig aşamasını geçirdi ve hiçbir mağlubiyet almadı. Özellikle büyük rakipleri Damwon KIA ve On Sla2ers karşısında oyunlarını kabul ettirirken, playoff aşamasında bu takımların erken düşmesiyle belki de en kolay finalini geçirdi.

Yeniden uluslararası arenaya dönen DRX bu sefer mental bariyeri kırabilecek mi?

 

4) XSET:

Listenin son sırasında ise NA şampiyonu XSET var. Bölgenin bilindik takımlarından olan XSET, ilk defa böyle bir başarıya imza attı diyebiliriz. zekken ve Cryo transferlerinden sonra ateşlenen XSET, NA bölgesinin en formda takımı olarak görülen OpTic’i Büyük Final’de 3-1 devirmeyi başarmıştı. Şimdi ise NA’in yeni şampiyonu XSET ekibi, Masters Copenhagen yolcusu.

 

 

Yorum ekleyin