Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Marvel’s Avengers Co-op’un detayları açıklandı

Marvel’s Avengers Co-op’un detayları açıklandı

Marvel’s Avengers, PS4, Xbox One, PC ve Google Stadia'da oynanabilen tek oyunculu ve anlatı odaklı bir oyun olacak. Oyun aynı zamanda dört oyuncuyu buluşturacak şekilde online da oynanabilecek.

Çevrimdışı oynayabileceğiniz tek oyunculu modla beraber bazıları yalnızca takım halinde yapılabilen yan görevler de oyunda yer alacak. Oyunun canlı servis-esq oyun döngüsü işte tam da burada devreye girecek. Crystal Dynamics'e göre kahraman sinerjisi gibi etmenlerden dolayı "Co-op" modda oynarken daha farklı bir oyun deneyimi tadacaksınız.

Eurogamer'a konuşan oyunun baş tasarımcısı Philippe Therien: “Bazı karakterlerin yakın dövüş veya uzak dövüşlerden birini sergileyebildiği bazılarınınsa her ikisini birden yapabildiği güzel bir mozaik yarattık. Hem çok oyunculu hem de tek oyunculu oyun modundan kaynaklı olarak bazen daha çok yönlendirildiğiniz bazense ne yapmanız gerektiğinin tamamen size bırakıldığı anlarla karşılaşacaksınız."

Therien: "Çevrimiçi iken farklı karakterler ile oynamak zorunda kalacaksınız. Yenilmezlerin hepsinin farklı yetenekleri ve kabiliyetleri var ve biz insanların tamamı farklı karakterlerden oluşan takımlarla oynamalarını istiyoruz.”

Crystal Dynamics, yan görevleri yapmanın zorunlu olmadığını ancak belirli faydalar içerdiklerinden dolayı bu görevlerin yapılmak isteneceğini belirtti.

Sadece ana görevleri yapıp hikayeyi bitirebileceğiniz bir senaryoyu da tercih edebilirsiniz ancak yan görevlerle elde edeceğiniz avantajların da fark yaratacağını unutmamak gerekiyor.

Gördüğünüz üzere Marvel's Avengers ekibi, tek ve çok oyunculu mod ile oynamak isteyenlere aynı anda çözümler sunmaya çalışıyor. Ancak bu tabii ki o kadar da kolay olmuyor çünkü bu iki kitlenin beklentileri oldukça farklı beklentileri bulunuyor. Bakalım Crystal Dynamics ekibi bunun üstesinden gelebilecek mi hep beraber göreceğiz.

Marvel's Avengers, PS4, Xbox One, PC ve Google Stadia’da 15 Mayıs’ta çıkacak.