Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri MAD Lions, G2 Esports’a karşı sürpriz bir galibiyet aldı!

MAD Lions, G2 Esports’a karşı sürpriz bir galibiyet aldı!

LEC 2020 Bahar Mevsim Ply-off'larının ilk turnda G2 Esports'u sürpriz bir şekilde 3-2 mağlup eden MAD Lions, bir üst tura yükseldi. 

Dün akşam LEC'de muazzama yakın bir seri oynandı. Normal sezon lideri G2 Esports ve 4. sırada tamamlayan MAD Lions, play-off'ların ilk turunda karşı karşıya geldi. Birçok ismin tahmini G2'nun rahatça kazanacağı üzerineydi. MAD Lions çok iyi performanslar sergileyerek rakibini 5 maçın ardından 3-2 mağlup etmeyi başardı. Ekip bu sonuçla bir üst tura yükselirken G2 Esports'un şampiyonluk umutları bitmedi.

1. Maç

Orta koridorda yapılan ikiye ikide ilk kan Jankos'a gitti ancak Shadow karşılık skorunu aldı. MAD Lions erken oyunda harita hareketlerini doğru yaparak ufak bir üstünlük yakaladı. Carzzy çok iyi bir Kalista performansı sergiledi. Baron'u alan MAD Lions altın farkını yavaş yavaş açtı. Rakip yapıları da düşüren ekip savaşlardan önde çıktı. Altın farkı 8000'e yaklaştı ve MAD son savaşı kazanarak serinin ilk maçını 36 dakikada tamamladı. Carzzy'nin Kalista performansı MAD Lions için galibiyetteki kilit nokta oldu.

2. Maç

Alt nehirde yapılan savaşta ilk kan Caps'e gitti. G2 pozisyondan 3 skor çıkarmayı başardı. Jankos'un erken oyundaki aktif oyunu takımı bir hayli öne geçirdi. Bu süreçte Perkz'ün ellerindeki Rumble da güçlendi. MAD Lions kompozisyonunu gerekliliklerini oynayamadı ve altın farkı 10000'in üstüne çıktı. Wunder'ın Sett performansı izlemeye değerdi. Yapılan savaşları kazanan G2 Esports mücadeleyi 34 dakikada tamamladı. Maç sonunda G2 28 skor alırken MAD Lions 16 skor aldı.

3. Maç

Alt koridor ikiye ikisini iyi oynayan MAD tarafı ilk kanın sahibi oldu. Jankos ise pozisyona yetişerek dönüş skorunu almayı bildi. Wunder'i erken bir dakikada oyundan düşüren MAD Lions orta oyunda kontrolü eline aldı. Objektif kontrolünü bırakmadı ve altında ufak da olsa bir üstünlük yakaladı. Shadow ve Kaiser ikilisinin beraber yaptığı oyunlar harita kontrolünün alınmasında büyük rol oynadı. Bu süreçte Carzzy'nin ellerindeki Ezreal güçlendi. MAD Lions ejderleri aldı ancak Baron'u G2'ya kaptırdı. Makro oyunda doğru hamleleri yapan taraf MAD oldu ve son savaşı kazanan ekip maçı 41 dakikada bitirerek seride 2-1 öne geçti. 

4. Maç

Alt koridorda ormancıların da katıldığı savaşta ilk kan Shadow'a gitti. İtalyan ormancı erken oyunda aktif bir rota izledi ve yan koridorlarının öne geçmesini sağladı. G2 çok basit hatalar yaptı ve pek ciddi değil gibi gözüktü. MAD erken oyunu yok etti desek yeridir. Buna rağmen Baron savaşında harika oynayan G2 Esports hem skorları hem de güçlendirmeyi alarak maça geri döndü. Bu dakikadan sonra hata yapmayan ekip maçı geriden gelip kazanarak seriyi 5. maça uzattı.

5. Maç

Mikyx Shadow'u ormanda yakalayarak ilk kanı almayı başardı. İki takım da karşılılı hamleler ve hatalar yaptı. Shadow erken oyunda 6 skor alarak ormanı adeta yok etti. G2 Esports ise Wunder'in ellerine baktı. MAD Lions ejderleri aldı ancak kulelerde önde olan rakibine karşı altında büyük bir üstünlük yakalayamadı. MAD Baron alırken G2 alt koridordan iki kişiyle ittirdi ve Nexus kulelerini düşürdü. Geç oyun çok gergin geçti. G2 backdoor yapabilmek adına ciddi hatalar yaptı. Caps ve Mikyx'in denediği backdoorda oyun az kalsın bitiyordu Nexus'un çok az canı kaldı ve MAD için bir şans daha doğdu. Caps, Ziggs W'sunu Nexus üzerinde denedi ancak bu işe yaramadı. Son savaşı kazanan MAD maçı ve seriyi noktaladı.