Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LoL 1 numara! Eylül ayının en çok izlenen espor turnuvaları!

LoL 1 numara! Eylül ayının en çok izlenen espor turnuvaları!

Güz dönemi özellikle espor seyircileri için oldukça aktif ve canlı bir dönem. Yılın en canlı ve popüler turnuvalarının yer aldığı güz döneminin ilk ayında en çok izlenen espor turnuvaları belli oldu.

Eylül ayı özellikle Çinli izleyiciler için tam bir LoL ayı. Özellikle LPL Yaz Mevsimi ve Çin Bölge Finalleri’nin oynandığı bu ayda, Çinli izleyiciler de dahil edildiğinde, en çok izlenen turnuvalar League of Legends turnuvaları oldu. Aynı zamanda Worlds 2018’in de başlamasıyla LoL dünya çapında 1 numaraya oturdu.

Ancak Çinli izleyiciler çıkarıldığında sıralama oldukça radikal değişiyor. Çin seyircisinin dahil olmadığı sıralamada 1 numaraya FACEIT Major: London CS:GO turnuvası otururken 2. sırada Fortnite Summer Skirmish turnuvası yer aldı. 3,4 ve 5. sırada ilse LCK, EU LCS ve NA LCS finalleri yer aldı.

Ülke bazında baktığımızda ise Rus izleyicisi için en önemli oyunlardan biri de DOTA 2. Eylül ayında Rusların en çok ilgi gösterdiği espor organizasyonlarında 1. sırada FACEIT Major yer alırken 2. sırada LCL Yaz Finalleri, 3. sırada ise DOTA 2 Kuala Lumpur Major: CIS Elemeleri yr aldı.

Ekim ayında bu sıralamaları Worlds 2018’den dolayı yine League of Legends’ın domine edeceği bekleniyor. (Kaynak: ESC)