Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LEC’de finallere doğru

LEC’de finallere doğru

Avrupa Liginde finallere doğru

LEC yani League European League of Legends Championship Series'in playoff takımları ve final fixtürü belli oldu.G2 Esports'un 13 galibiyetle lider olarak tamamladığı lig aşamasında, Origen ikinci, Splyce ve Fnatic üçüncü, Team Vitality beşinci ve Tie break'lerde Schalke 04'ü eleyen SK gaming altıncı oldu.

G2 Esports
Ligin ilk dört haftasını kayıpsız kapatarak güzel bir seri yakalayan G2, toplamda 13 galibiyet alarak ligi birinci sırada bitirdi. Caps'in adeta harikalar yarattığı sezonda hem takım oyunuyla hem de bireysel performaslarıyla oyuncular ön plana çıktı. Son haftada aldıkları iki mağlubiyete rağmen yarı final için hazır bir G2 bizi bekliyor diyebiliriz.

Origen
Lige kötü bir başlangıç yaptılar diyebiliriz. üçüncü haftanın sonunda sadece iki galibiyeti olan takım, ilerleyen haftalarda sadece altıncı hafta haricinde 2 de 2 yapıp ligi ikinci sırada bitirdiler.Xpeke'nin yeniden doğuşu olarak adlandırdığı sezonda Origen adeta ilerleyen haftalarda yeniden doğdu. Yarı finallerde G2 karşısına çıkacak takım, bize seyir zevki yüksek hatta sezonun maçı diyebileceğimiz bir bo5 vaad ediyor.

Splyce
Sezonun sürpriz takımı diyebiliriz. ilk haftalarda aldıkları önemli galibiyetler sayesinde asla potadan düşmeyen takım, ikinci dördüncü ve sekizinci haftalarda 2 de 2 yaparak adeta playoffları söktü aldı. Üçüncülüğü Fnatic ile beraber paylaşan takım, yarı final mücadelesi için 30 Mart günü SK ile karşı karşıya gelecek.

Fnatic
İlk üç haftada sadece bir galibiyet alarak hem taraftarlarını üzdü, hem de tüm yorumcuları şaşırttı diyebiliriz. Rekkles'ın acımasızca eleştiriler aldığı, Bwipo ve Broxah'ın takımdan gönderilmesi gerektiğini konuşulurken son üç haftada 2 de 2 yaparak üçüncü sıraya yerleştiler. Takımda hala işlerin istediği gibi gitmediği konuşulurken Fnatic'in yarı final rakibi Team Vitality oldu. Lig aşamasında ilk maçında şanssızlık kaybeden Fnatic, ikinci karşılaşmada rahat kazanan taraf olmuştu. Playoffların en önemli maçı olmaya aday karşılaşmada Fnatic kaybettiği prestiji kazanmak için elinden geleni yapacak gibi duruyor.

Team Vitality
ikinci üçüncü ve dördüncü haftalardaki güzel oyunuyla çıktığı üst sıralardan düşmesi beklenirken, aldıkları galibiyetler sonrası ikinciliğe kadar çıktılar. Son iki haftada kaybettikleri dört oyun, onları beşinciliğe kadar düşürsede hala playoff için şansları sürüyor. Atilla'nın ve Mowgli'nin performansı herkes tarafından alkışlansa da yaşadıkları iletişim sorunları bazen onları tanınamaz hale getirebiliyor.

Sk Gaming
Sezonun başından beri orta sıralardan kurtulamayan SK, son haftaya kadar playofflara kalma mücadelesi vermişti. Schalke 04 ile tie break oynayıp playoff'un son biletini kaptılar. Splyce ile karşı karşıya gelecek takım lig döneminde oynadıkları iki maçta da kaybetmişlerdi. Onlar için zorlu geçecek bu mücadelede pek fazla şansları yok gibi görünüyor.