Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri League of Legends yeni Şampiyonu sızdırıldı!

League of Legends yeni Şampiyonu sızdırıldı!

League of Legends oyuncuları yakın zamanda duyurulan Aphelios şampiyonundan sonra gelecek şampiyonu yayınlanan görsellerden buldu. Sıradaki şampiyonun Sett olacağı hakkında söylentiler çıkaran oyun tutkunları, kanıt olarak da Riot Games’in 10.yıla özel yayınladığı video kesitlerini gösterdiler.

Bahsi geçen video kesiti

Bizler zaten Riot Games’in geçen ay yayınladığı şampiyon haritasından, gözü dönmüş bir dövüşçü şampiyon üzerinde çalışıldığını biliyorduk. Daha sonra yapılan açıklamalarda üzerine çalışılan şampiyonun Ionia bölgesinden olduğu duyurulunca birçok oyun tutkununun iddialarında haklılık payı arttı.

Kasım ayının 27’sinde PBE sunucularında oyun içi marketlere “Sett’i Çağırma Kartı” adlı bir eşya eklendi. Kart görünüşünde altın kaplamalı ve ortasında hayvani bir yaratık yer aldı ve sözü geçen kart sayesinde Sett şampiyonunun beğenisini kazancağımız belirtildi. Bu da bizleri Sett şampiyonunun bir yeteneğinde fikir yürütmemize yol açıyor. Bu kart 2020 Ocak tarihinde aktif olacağı belirtildi.

Marketlere gelen kart

Kart üzerinde yer alan hayvan motifleri, Riot Games’in yayınladığı 10.yıla özel olan videoda yer alan motiflere çok benziyor. Kart üzerindeki motifler, videoda yer alan altın arena ve yeni şampiyonumuz Sett’in çağırabileceği hayvan kafesine göndermede bulunuyor.

Bunun yanında oyun tutkunları bahsi geçen videoda Akali ve Shen şampiyonlarının devasa bir yaratıkla savaştığını fark etmiş, daha sonrasında da videonun 25. dakika 58. Saniyesinde yeni şampiyonumuz Sett’in arka planda yer aldığını öne sürmüşler. Hatta bununla da yetinmeyerek göremeyenlere video hızını azaltmalarını ve dikkatle bakmalarını ısrar etmişler. Tüm bu dedikodular doğrultusunda yeni şampiyonumuz devasa, korkunç bir et yığını olacağa benziyor.