Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri League of Legends 10.3 Yama Notları açıklandı

League of Legends 10.3 Yama Notları açıklandı

Genel olarak destek rolüne odaklanan ve orman değişiklikleriyle öne çıkan League of Legends 10.3 Yama Notları açıklandı.

Uzun bir süredir hem profesyonel arenayı hem tekli dereceli maçlarını domine eden Akali ciddi bir dengeleme aldı. Şampiyonun Q yeteneği artık daha çok enerji harcayacak ve W yeteneği daha fazla hız verse de bu etki zamanla azalıp bitecek.

Hala komboları tam olarak anlaşılmayan Aphelios’un ise Q yeteneği Calibrum’da iken sınırsız menzile sahip olmayacak.

Güncellendikten itibaren yüksek bir kazanma oranına sahip olan Diana da dengelenen şampiyonlar arasında yer alıyor. Şampiyonun taban mana miktarı azalırken W yeteneğinin verdiği kalkan miktarı da aynı şekilde azaldı.

Bir süredir ormanda boy gösteren Ekko de dengelendi. Şampiyonun pasifi artık tüm yaratıklara %50 daha az hasar verecek. Orman temizle ehızı yüzünden de tercih edilen Ekko’nun metadan düşeceğini tahmin etmemiz mümkün.

Taşzırhı metasından dolayı destek rolünü domine eden Leona’nın ise W ve E yeteneğinin hasarı azaltıldı. Bu başlangıçta önemli bir dengeleme olarak gözükmesine ragmen şampiyonun oynanabilirliğinin ve etkisinin azalacağını söylememiz mümkün değil.

Sadece üst koridorda değil son iki yamadır orta koridorda da fazlasıyla etkili olan Rumble dengelendi. Şampiyonun W yeteneği artık daha az kalkan sağlayacak. Ayrıca taban değerleri de bir miktar düşürüldü.

Ormanın belki de en kullanışlı şampiyonlarından birisi olan Sejuani minik bir güçlendirme aldı. Şampiyon seviye 1’de fazladan %10 saldırı hızıyla oyuna başlayacak. Fakat Sejuani’nin pasifi artık tüm yaratıklardan aldığı hasarlarla dağılıyor.

Senna’nın topladığı ruhların ortaya çıkma ihtimali ciddi anlamda azaldı. Bu değişiklik nişancı Senna için gerçekleştirildi. Destek rolünde şampiyonun etkisini sürdüreceğini tahmin edebiliriz.

Üst koridorun belalısı Sett de bir dengeleme aldı. Şampiyonun taban değerleri azaltılırken ana hasar kaynağı olan W yeteneğinin bekleme süresi ile taban hasarı azaldı.

Son olarak, oyunun belki de “en kanser şampiyonu” olan Yuumi önemli güçlendirmeler aldı. Q yeteneği artık daha çok vuracak, W yeteneği Susturma ile durdurulamayacak ve şampiyon E yeteneği ile daha çok can verecek.

Orman değişiklikleri ise tüm ormancıların heyecanla beklediği bir güncellemeydi. Buna göre Riot Games, sezon başı yaptığı değişikliklerle ormancıları yoksun bıraktığı dakika başı 40 deneyim puanı parametresini yarıya çekiyor. Daha da önemlisi, ormancıların üzerinde bulunan minyonlardan alınan deneyim puanı yasaklamasını ise 14. dakikada kaldırıyor. Bu tüm ormancıların derin bir nefes almasını sağlayacaktır. Zira oyunun orta kısmında ormancı ile üst koridor/orta koridor arasındaki seviye farkı oyuncuları depresyone sokacak kadar fazlaydı. Bazen üst koridoruyla dört seviye fark gören ormancıların önümüzdeki yamaya nasıl adapte olacağını hep beraber izleyip göreceğiz.