Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCK’de yarı finalde SKT’nin rakibi KZ oldu

LCK’de yarı finalde SKT’nin rakibi KZ oldu

LCK'de SKT'nin rakibi KZ oldu

Bu gün oynanan Kingzone DragonX-DAMWON Gaming maçı tamamlandı. Çeyrek final olarak Bo5 oynanan mücadelede KZ adeta rakibine nefes aldırmadı ve 3-0 gibi temiz bir skorla adını yarı finale yazdırdı. Yarı finalde ise rakibi SKT olacak. Playoff serileri diğer bölgelere göre farklılık gösteren LCK'de, Griffin ligi birinci bitirdiği için direk finale çıkmıştı. Ligi ikinci sırada bitiren SKT ise yarı finalden başlamaya hak kazanmıştı. 

Ligi üçüncülükle bitiren KZ, Sandbox Gaming karşısında 2-1'lik skorla tur atlayan DWG ile bugün çeyrek final mücadelesi verdi. İlk maçın erken oyunu iki takım için de sakin geçti fakat 13. dakikada DWG'un aldığı ilk kule ve Ashe skoru 5k altın farkı açmasını sağladı. Fakat bu avantajı koruyamadılar ve dakikalar 18'i gösterdiğinde Deft Ashe ile üç skor alarak adeta serinin ilk maçını kazandırdı. Ayrıca maçta MVP olarak Deft seçildi.İkinci maçında erken oyununda yine öne geçmeyi başaran DWG, bu seferde TusiN'in Pyke'ına engel olamadı. Maçı tek başına domine eden TusiN, 2 takım savaşında da 3 skor alarak 8/1/4 gibi bir KDA ile oyunu bitirdi. Üçüncü maça geldiğimizde ise bu sefer tek taraflı bir maç izledik. İlk dakikalardan itibaren oyunu eline alan KZ, turu da geçmeyi başardı.

Yarı finalde SKT ile karşı karşıya gelecek KZ, eğer SKT engelini de aşarsa onları finalde "Final Boss" yani Griffin bekliyor olacak. Tartışmasız herkesin şampiyon adayı olan Griffin, bakalım SKT ya da KZ karşısında beklenileni verebilecek mi 13 Nisan'da göreceğiz.