Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCK play-off takımları belli oldu

LCK play-off takımları belli oldu

LCK’da 9 hafta süren lig aşamasının ardından 3 Nisan tarihinde başlayacak play-off karşılaşmalarında yer alacak takımlar belli oldu.

LCK’da, ligi ilk sırada bitiren takım Griffin oldu. Ligde, 15 karşılaşmanın galibi ve 3 karşılaşmanın mağlubu oldu. Griffin’den beklenen performans doğrultusunda cevap vererek başarılı bir lig süreci yaşadı ve beklentileri karşılayarak final aşamasına adını yazdırdı. Direk olarak final aşamasında yer alacak olan takım, kendisiyle mücadele edecek olan takımın belli olmasını bekliyor.

3 kademeli bir play-off sürecinin yaşanacağı ve 4. kademenin final karşılaşması olacağı aşamada, SK Telecom T1 takımı da ikinci sırada yer alıyor. Griffin ile mücadele etmek için kazanması gereken karşılaşmada rakibi olacak takımı beklen bir diğer takım da SK Telecom T1. Lig aşamasında 14 karşılaşmayı galibiyetle ve 4 karşılaşmayı mağlubiyetle geride bıraktı.

Play-off aşamasında yer alan üçüncü, dördüncü ve beşinci takım, Kingzone, Sandbox Gaming ve Damwon Gaming oldu. Üçüncü ve dördüncü takım, lig aşamasında 13 karşılaşmanın galibi ve 5 karşılaşmanın mağlubu oldu. Damwon ise ligi beşinci sırada bitirdi.

Play-off aşamasında gerçekleşecek olan kademeler şu şekilde ilerleyecek:

  1. Sandbox Gaming – Damwon Gaming (03.4.2019 11.00)
  2. Kingzone – Önceki turu kazanan takım (05.04.2019)
  3. SK Telecom T1 – Önceki turu kazanan takım (07.04.2019)
  4. Griffin – Önceki turu kazanan takım ( Final karşılaşması 13.04.2019)

3 kademeli play-off aşamasının ardından son aşama final aşaması olacak ve kazanan takım şampiyonluğa ulaşacak ve MSI’a katılma hakkı kazanacak. Ödül havuzu ise 310 bin dolar olarak belirtildi.